Seniorze, świętuj online Międzynarodowy Dzień Przyjaźni!

Dodano: 30 lipca 2020 12:13, Autor: Ministerstwo Cyfryzacji, red. Miłosz Magrzyk

W dzisiejszym świecie odległość, która dzieli nas od przyjaciół, to żadna przeszkoda. Istnieje przecież Internet.
Gorszy dzień, zmęczenie, a może wręcz przeciwnie - zabawna przygoda lub udane zakupy? Jest wiele spraw, którymi możemy mieć ochotę podzielić się z kimś życzliwym. W idealnym świecie nasi przyjaciele są przy nas zawsze, kiedy ich potrzebujemy. W rzeczywistości nie zawsze jest tak dobrze, ale na szczęście mamy idealne rozwiązania na takie sytuacje. To Internet, czyli technologiczne okno na świat, dzięki któremu w kilka chwil można być blisko tych, których kochamy. Drogi seniorze, może właśnie dziś, w Międzynarodowy Dzień Przyjaźni, odważysz się usiąść do komputera i spróbujesz skorzystać z mocy sieci?

REKLAMAPrzyjaciel potrzebny od zaraz

Powiedzmy to sobie szczerze - rozmowa telefoniczna to czasem za mało. Będąc daleko od najbliższych, wciąż mamy potrzebę spojrzeć im w oczy czy zobaczyć, jak się uśmiechają. W takich wypadkach warto skorzystać z wideorozmowy, czyli internetowej konwersacji z dźwiękiem i obrazem. To prostsze niż myślisz!

Fotel i Internet

Może być także sofa, ukochany fotel albo... altanka na działce. Wideorozmowa prowadzona za pośrednictwem komputera nie wymaga sztywnego siedzenia przy biurku. Najważniejsze, żeby w miejscu, w którym jesteś, był Internet. Aby skontaktować się z przyjacielem, wystarczy, że włączysz komputer i uruchomisz jedną z platform do rozmów internetowych, które można bezpłatnie pobrać z sieci lub które są częścią popularnych portali społecznościowych. Wystarczy, że wyszukasz osobę, z którą chcesz się połączyć, i już możecie swobodnie rozmawiać! Czy wiesz, że możesz w ten sposób, w tym samym momencie, skontaktować się z całą grupą przyjaciół? Internet to moc możliwości, a to właśnie jedna z nich!

Na koniec kilka porad o bezpieczeństwie. Przestrzegaj ich, a korzystanie z sieci będzie dla ciebie tylko przyjemnością.

Logując się na do platformy umożliwiającej wideorozmowy, nie podawaj swoich danych wrażliwych. Zwykle wystarczy login, czyli twoja internetowa nazwa. W żadnym wypadku nie wpisuj swojego numeru PESEL. Jeśli platforma tego wymaga, zrezygnuj z korzystania z niej.

Rozmawiać przez Internet można nie tylko ze znajomymi. Często jest na odwrót - osoby poznane w sieci z czasem stają się naszymi przyjaciółmi. Poznając się z nowymi użytkownikami sieci, warto jednak zachować czujność - nieuczciwych osób niestety nie brakuje.

Nie klikaj w linki przesyłane za pomocą komunikatorów bez wcześniejszego upewnienia się, że to rzeczywiście twój znajomy je wysłał. Czasem wirusy, które atakują komputery, same je wysyłają, by zainfekować także twój sprzęt. W sieci tak jak na drodze - obowiązuje zasada ograniczonego zaufania!

- Internet jest narzędziem niejako skrojonym na potrzeby osób dojrzałych. Nie tylko pozwala na lepszą komunikację z bliskimi czy znajomymi, ale pozwala także na realizację tych wszystkich czynności, na które czasami po prostu brakuje siły. Jest oknem na świat - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Kampania "E-Polak potrafi!" ma uzmysławiać Polakom, ze warto korzystać z Internetu. Zwracamy uwagę na możliwości wykorzystywania go w różnych ważnych kwestiach, w tym w codziennych sprawach - nie tylko tych urzędowych, choć i te można, a poza tym warto, jak najczęściej załatwiać drogą elektroniczną - dodaje.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Nadwaga, otyłość i nowotwory

30 lipca 2020, Dr Paweł Koczkodaj, red. Miłosz Magrzyk

Występowanie nadwagi i otyłości wiąże się ze zwiększonym ryzykiem narażenia na wiele poważnych konsekwencji zdrowotnych. Cukrzyca typu II, nadciśnienie, udary czy choroby układu sercowo-naczyniowego to tylko niektóre z nich.

Konkurs dla kół gospodyń wiejskich

29 lipca 2020, Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego, red. Miłosz Magrzyk

W konkursie liczą się: działalność na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, promocja dóbr kultury, ekologicznego rolnictwa, produktów regionalnych i turystyki wiejskiej, a także wykorzystanie unijnych środków i aktywizacja społeczności lokalnych.

Zadbaj o wątrobę

28 lipca 2020, SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

W 2010 r. Światowa Organizacja Zdrowia uznała wirusowe zapalenia wątroby za jedno z największych zagrożeń epidemiologicznych XXI wieku.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Hotel i Restauracja "ORCHIDEA"

Nagoszewka Druga 102
07-300 Ostrów Mazowiecka

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]