Co słychać w drużynie Iskra Zaręby Kościelne?

Dodano: 31 lipca 2020 08:49, Autor: Iskra Zaręby Kościelne, red. Miłosz Magrzyk

Na początku lipca piłkarze Iskry rozegrali sparing.
5 lipca wybraliśmy się do miejscowości Wyszki, aby rozegrać tam 90 minut spotkania z miejscową Iskrą. Iskra Wyszki rozgrywa ligowe mecze na podwórku podlaskim w A klasie. Spotkanie odbyło się bez żadnych przeszkód - zarówno pogoda, jak i zapas ludzi sprzyjały obu drużynom.

Po pierwszej połowie nasza drużyna zeszła z boiska z pozytywnym wynikiem 3:0 na naszą szalę, natomiast druga połowa była wymianą ciosów, gdzie drużyna przeciwna zdołała 2-krotnie umieścić piłkę w naszej bramce.

Wynik końcowy:

UKS Iskra Wyszki 2 - 3 Iskra Zaręby Kościelne

Skład:
D. Sobiecki - zaw.test., K. Zakrzewski, K.Jaworski, D. Han, A. Śliwiński, K. Godlewski, P. Chlubicki, zaw.test., M. Janiszewski, J. Kocak

Ponadto zagrali:
M. Nienałtowski, M. Wojciechowski, D. Turos, W. Dziak
Iskra Zaręby Kościelne - Wymakracz Długosiodło 1-1 (1-1), rzuty karne (3-5)

25 lipca rozegraliśmy kolejne spotkanie. Drużyna przeciwna postawiła bardzo wysoką poprzeczkę, aby rezultat końcowy był niekorzystny na naszą szalę. Po wymianie ciosów oraz bardzo dobrze dysponowanej defensywie naszej drużyny wynik po 90 minutach wynosił 1:1, a całość rozegrała się w karnych, które wygrali goście.

Drużyna gości wykorzystała błąd jednego z naszych obrońców i umieściła piłkę w siatce, strzelając bramkę na 0-1. Kilka chwil później nasz Pomocnik Piotr Chlubicki po dobrej indywidualnej akcji zostaje faulowany w polu karnym i mamy szansę na wyrównanie. Do karnego podchodzi Adam Niemira i pewnie wykonuje jedenastkę, zmieniając rezultat na 1:1. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Zostają więc rzuty karne do których podchodzą:

1. Adam Niemira
2. Piotr Chlubicki
3. Krzysztof Godlewski
4. Adam Śliwiński
5. Piotr Grabiński (bez podejścia)

Mecz skończył się rezultatem: Iskra Zaręby Kościelne - Wymakracz Długosiodło 1:1 (1:1), rzuty karne 3:5

Podziękowania dla kibiców, których w tak piękną pogodę zawitało naprawdę dość sporo. Gratulacje także dla naszych rywali z Długosiodła za naprawdę ciężki i zawzięty mecz do ostatniego gwizdka, który skończył się na rzutach karnych. Życzymy powodzenia w drugiej rundzie.

Drużyna MKS Małkinia pozyskała 3 nowych zawodników.