UKS 2 Wołomin - OKK Sokół 118:86. Noworoczna porażka

Dodano: 9 stycznia 2006 21:35, Autor: Sławomir Starzak

W trzynastej kolejce zespół OKK SOKÓŁ rozgrywał swój mecz na wyjeździe. Był to mecz rewanżowy i przeciwnikiem naszej drużyny był zespół z Wołomina. Zespół Sokoła jak w poprzednich meczach pojechał z dużym osłabieniem. W drużynie zabrakło czterech podstawowych zawodników. Byli nimi A. Zadroga, P. Chmielewski, A. Spinek i R. Rakowiecki (turniej piłki nożnej w Przasnyszu). Nie dość, że drużyna pojechała w osłabieniu to jeszcze był to 1 mecz po przerwie świątecznej. A jak to po świętach każdy wiem. Troszkę nadwagi i strata kondycji. O pierwszych minut do końcowej syreny mecz był rozgrywany pod dyktando drużyny gospodarzy. Twarda obrona na całym boisku nie pozwoliła naszym graczom na uporządkowanie ataku i gry obronnej. Drużyna z Wołomina grała zbyt twardo, ale to dzięki sędziom, którzy pozwolili na taką obronę. Co spowodowało frustrację w naszej drużynie i brak jakiejkolwiek koncepcji na rozegranie meczu w duchu „fair play”. Sędziowie jednak byli stronniczy, ponieważ podjęcie próby twardej gry z naszej drużyny powodowało łapanie fauli przez drużynę Sokoła. Dużym zaskoczeniem było też, że drużyna z Wołomina grała na bardzo dużym procencie gry. Jak to się mówi po wpadało im wszystko. Drużyna gospodarzy w całym meczy oddała 13 celny rzutów za 3. Co jest nie małym osiągnięciem. Po I połowie drużyna gości prowadziła już różnicą 30 punktów, więc małe były szanse na odrobienie strat. Wynik do przerwy 63:33. Druga połowa zaczęła się tak samo jak pierwsza, ale w tej części gry drużyna Sokoła nie potrafiła zniwelować przewagi ale też nie pozwoliła na większe prowadzenie drużyny z Wołomina. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 118:86.

UKS 2 Wołomin - OKK Sokół Ostrów Maz. 118:86 (32:15, 31:18, 30:25, 25:28)