Jerzy Dąbrowski opowiadał o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie (zdjęcia)

Dodano: 1 sierpnia 2020 09:31, Autor: Miłosz Magrzyk

Spotkanie z autorem odbyło się w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej.
W środę, 29 lipca, na zaproszenie założycieli Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej Marzeny i Zbigniewa Banaszków, odbyło się spotkanie z Jerzym Dąbrowskim - autorem książki "Szkoła Podchorążych Piechoty. Zarys historii", który podczas pisania książki korzystał m.in. ze zbiorów udostępnionych przez założycieli muzeum mieszczącego się przy ul. Lubiejewskiej 158 (będących jednocześnie wydawcami tejże publikacji).

REKLAMAKompleks mieszczący się w Komorowie ma niezwykle bogatą historię. W latach 1891-1893 na terenie Komorowa władze carskie wzniosły koszary wojskowe, a równolegle z koszarami wybudowano osiedle dla rodzin wojskowych i cywilnych.

W roku 1926 z Warszawy do komorowskich koszar została przeniesiona Szkoła Podchorążych Piechoty, która swoimi tradycjami nawiązywała do założonej w 1765 r. przez Stanisława Augusta Poniatowskiego Szkoły Rycerskiej Korpusu Kadetów.

W latach 50. XX wieku, w ramach odbudowy terenu, powstało osiedle mieszkaniowe przy ul. Kościelnej, a później wybudowano Szkołę Podstawową nr 4.

Zaproszony gość opowiadał o swoim zamiłowaniu do historii oraz o tym, jak wyglądały przygotowania do pisania książki. Ponadto mówił o losach swoich i ojca oraz o tym, jaki związek miała z nimi właśnie Szkoła Podchorążych Piechoty w Komorowie.


Zobacz również

Skwerek Obfitości tętni życiem (zdjęcia)

30 lipca 2020, Skwerek Obfitości, red. Miłosz Magrzyk

Osoby opiekujące się ogrodem społecznym upiększyły skwerek.

Sportowe hobby policjanta (zdjęcia)

30 lipca 2020, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Służba w policji absorbuje większość czasu, jednakże są policjanci, którzy pomimo napiętego grafiku znajdują czas na hobby. Wśród policjantów z KPP w Ostrowi Mazowieckiej jest funkcjonariusz asp.szt. Adam Laskowski, który wolny czas poświęca na sport - trenuje brazylijskie jiu-jitsu.

Podpisanie umów z przedstawicielami spółek wodnych

29 lipca 2020, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

W tym roku powiat ostrowski przekaże ponad 87 tys. złotych dla 11 spółek wodnych.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pierogownia. Catering Zdrojkowscy.

ul. Plac Waryńskiego 2D
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

NEW YORK CITY PIZZA

ul. Zambrowska 106
07-300 Ostrów Mazowiecka

New York Bistro zmieniło się w New York City Pizza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]