Seniorka straciła oszczędności i biżuterię

Dodano: 8 września 2020 13:32, Autor: KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Niespełna 80-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego padła ofiarą oszustwa i kradzieży.
Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy i biżuterii z mieszkania niespełna 80-letniej kobiety. Według tego, co zawarto w zgłoszeniu, do starszej pani przyszedł mężczyzna, który podał się za przedstawiciela firmy pomagającej seniorom w uzyskaniu dofinansowania.

REKLAMAMężczyzna poprosił seniorkę o pokazanie miejsc w domu, w których kobieta przechowuje gotówkę oraz cenną biżuterię. Kobieta posiadane oszczędności położyła na stole w pokoju. Sprawca, wykorzystując nieuwagę starszej pani, zabrał oszczędności i biżuterię. W ten sposób mieszkanka powiatu ostrowskiego straciła w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawę prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Policja apeluje do seniorów o większą ostrożność podczas wpuszczania do domu/mieszkania nieznanych osób. Należy pamiętać o tym, że oszuści podejmują różne próby oszustwa - często podają się na przykład za przedstawicieli instytucji samorządowych. Osoba, która zamierza dokonać kradzieży, może podać się za pracownika każdej instytucji, dlatego warto taką informację zweryfikować.

Sygnałem ostrzegawczym powinien być dla nas moment, w którym pada pytanie o zgromadzone w domu oszczędności lub biżuterię. Jeżeli senior/seniorka przyniesie sprawcy zgromadzone pieniądze i/lub inne kosztowności, niestety mogą one przepaść bezpowrotnie. Warto się zastanowić, czy przetrzymywanie w domu większej gotówki i/lub cennej biżuterii jest bezpieczne.

Policja apeluje także do rodzin seniorów o to, aby rodziny te rozmawiały ze starszymi osobami na temat niebezpieczeństwa, które wiąże się z wpuszczeniem do domu obcej osoby - osoby przedstawiającej zazwyczaj wyjątkowo atrakcyjne dla seniora oferty lub twierdzącej, że chce pomóc seniorowi w uzyskaniu dodatkowych pieniędzy. O każdym tego typu przypadku warto powiadomić policję.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Pożar komory silnika. Interweniowali strażacy (zdjęcia)

5 września 2020, OSP w Bogutach-Piankach, red. Miłosz Magrzyk

Do zdarzenia doszło 31 sierpnia w Bogutach-Piankach.

Ostrów Mazowiecka. Spod maski fiata wydobywał się dym

5 września 2020, Miłosz Magrzyk

O sytuacji poinformował nas czytelnik Robert.

Rolniku, zabezpiecz maszyny przed kradzieżą

5 września 2020, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Aby nie stracić majątku, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

WRI-Deweloper

ul. Sikorskiego 8
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP II

Salon Fryzjersko - Kosmetyczny BARBARA

ul. Lubiejewska 21F/11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Odmień się wiosną! Salon BARBARA zaprasza!

Biuro Tłumaczeń KOWER

ul. Szkolna 12A
07-300 Ostrów Mazowiecka

TŁUMACZENIA POŚWIADCZONE, ZWYKŁE - Z KAŻDEGO JĘZYKA EUROPEJSKIEGO !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]