Pakiet bezpieczeństwa w Orange - czy rzeczywiście oferuje pełną ochronę abonenta?

Dodano: 8 września 2020 14:11, Autor: Bluerank Sp. z o.o., artykuł sponsorowany

Każdy, kto zdecyduje się na abonament komórkowy w Orange, może skorzystać z tak zwanego pakietu bezpieczeństwa. To zestaw usług, które mają pomóc chronić urządzenie, dane użytkownika, a także wesprzeć go w trosce o dzieci - zarówno w kwestii ich miejsca pobytu, jak i czasu spędzonego w sieci. Czy faktycznie jest to możliwe? Sprawdźmy, na jakiej zasadzie działa ta usługa.
Co składa się na pakiet bezpieczeństwa Orange?

Wspomniany pakiet składa się z czterech niezależnych i dostępnych już wcześniej u operatora usług. Teraz jednak oferowane są łącznie. Ma to dać poczucie większego bezpieczeństwa, oferowanego za niższą cenę. Tak prezentują się usługi-elementy pakietu:

- Orange Smart Care Premium;

- Znajdźmy się;

- Chroń dzieci w sieci;

- Zabezpiecz PESEL.

REKLAMACo oferuje każdy z nich?

Orange Smart Care Premium - operator pokryje koszty naprawy

Pierwszy element to Orange Smart Care Premium. Jest to rodzaj ubezpieczenia smartfona - w razie jego uszkodzenia, Orange pokryje koszty naprawy. Chodzi rzecz jasna o naprawy, których nie obejmuje gwarancja producenta, bo jest to zabezpieczenie niezależne od niej. Daje jednak zdecydowane więcej, bo w ramach Orange Smart Care Premium można naprawiać takie uszkodzenia jak pęknięty ekran, czy usunięcie skutków zalania.

Co więcej, operator gwarantuje, że telefon zostanie naprawiony poniżej 7 dni roboczych, a jeśli zajmie to więcej czasu - oferuje telefon zastępczy. W sytuacji, gdy uszkodzenia są na tyle poważne lub z innego powodu nie można naprawić smartfona, zostanie on wymieniony na nowy.

Znajdźmy się - sprawdź, gdzie są bliscy

To usługa, z której w szczególności będą korzystać rodzice. Dzięki "Znajdźmy się" można sprawdzić, gdzie w danej chwili znajduje się inny telefon komórkowy, a tym samym również - z dużą dozą prawdopodobieństwa - jego właściciel. Gdy dzieci wychodzą do miasta lub wyjeżdżają gdzieś na wycieczkę i nie odbierają telefonu lub nie odpisują na SMS-y, można szybko sprawdzić, czy są faktycznie w miejscu, o którym mówiły.

Co więcej, w usłudze można ustawić powiadomienia. Te będą pojawiały się na telefonie abonenta, gdy bliska osoba dotrze na miejsce lub opuści je w ustalonych godzinach - na przykład szkołę. "Znajdźmy się" umożliwia monitoring dwóch telefonów, a także wskazanie dwóch stref i ustawienie dla nich powiadomień. Podgląd dostępny jest z poziomu aplikacji w smartfonie, ale również za pośrednictwem serwisu internetowego.

Chroń dzieci w sieci - uważaj, co dzieci robią w Internecie

Kolejna usługa od Orange przygotowana z myślą o rodzicach to "Chroń dzieci w sieci". Po zainstalowaniu jej na smartfonie swoim i dziecka, można ustawić różnego rodzaju filtry. Dzięki nim rodzic może mieć kontrolę dotyczącą tego, na jakie strony internetowe wchodzi podopieczny, jakie wyniki wyszukiwania pokazywane są w Google'u czy innej wyszukiwarce, a także jakie aplikacje może instalować. Można więc mieć pewność, że maluch nie trafi na treści niedostosowane dla niego. Co istotne, można zastosować jeden z domyślnych filtrów, ale można też skonfigurować go samodzielnie - w końcu to rodzice najlepiej znają swoje dziecko.

Usługa "Chroń dzieci w sieci" pozwala też monitorować czas spędzony ze smartfonem, a także - jeśli zajdzie taka konieczność - ograniczyć go. Można na przykład wyłączyć dostęp do Internetu w godzinach szkolnych lub w czasie nauki w domu. Rodzic ma też dostęp do pełnego raportu z aktywności dziecka w Internecie i smartfonie.

Zabezpiecz PESEL - aby nikt nie użył twoich danych

Na koniec usługa "Zabezpiecz PESEL" - dzięki niej można stale monitorować, czy ktoś nie użył twojego numeru identyfikacji PESEL, na przykład do wzięcia kredytu czy założenia fikcyjnej firmy. Dla wielu osób brzmi to wręcz nierealnie, ale wykorzystanie cudzego numeru PESEL jest jednym z najczęstszych sposób oszustów, który nieświadomą niczego osobę może narazić na wysokie straty finansowe oraz nieprzyjemności, na przykład pojawienie się w Krajowym Rejestrze Długów.

Dzięki usłudze można sprawdzić, kto i kiedy użył twojego numeru PESEL, a także ustawić powiadomienia, gdy ktoś będzie próbował to zrobić w przyszłości. W takiej sytuacji szybka reakcja jest kluczowa. "Zabezpiecz PESEL" może pomóc uchronić się przed naprawdę dotkliwymi problemami.

Pakiet bezpieczeństwa w Orange - czy warto?

Wszystkie usługi były już wcześniej dostępne w Orange oddzielnie. Teraz jednak operator oferuje je w pakiecie. Więcej o jego szczegółach można przeczytać pod tym linkiem: https://www.orange.pl/zobacz/pakiet-bezpieczenstwa. Najważniejszą informacją powinno być jednak to, że zamówione razem kosztują aż o 54% mniej niż osobno. Jednym zdaniem - kompleksowa ochrona za naprawdę atrakcyjną cenę. Czy warto? Zdecydowanie tak!


Zobacz również

Nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej

8 września 2020, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 9 września.

Przyłącz się do grupy aktorskiej

8 września 2020, Teatr Scena Kotłownia, red. Miłosz Magrzyk

Nie czekaj dłużej. Już teraz rozpocznij swoją przygodę z teatrem. Do zespołu młodzieżowego mogą wstąpić osoby będące w wieku 12-16 lat.

Wybierz się na festyn i wesprzyj Michałka Boguckiego

8 września 2020, Miłosz Magrzyk

Festyn odbędzie się już 13 września. Nie zabraknie wielu atrakcji.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Biuro Tłumaczeń KOWER

ul. Szkolna 12A
07-300 Ostrów Mazowiecka

TŁUMACZENIA POŚWIADCZONE, ZWYKŁE - Z KAŻDEGO JĘZYKA EUROPEJSKIEGO !

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]