Dowiedzieli się, jak należy dbać o wzrok (zdjęcia)

Dodano: 9 września 2020 08:08, Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Osoby mające słaby wzrok dowiedziały się, co należy zrobić, aby ułatwić sobie wykonywanie czynności takich jak czytanie.
W dniu 7 września 2020 roku w Centrum Dialogu Społecznego w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się szkolenie w ramach projektu pt. "Widzimy nie tylko oczami", który honorowym patronatem objął starosta ostrowski Zbigniew Chrupek.

REKLAMASzkolenie poprowadziły Małgorzata Pacholec - dyrektor Instytutu Tyflologicznego Polskiego Związku Niewidomych, oraz Emilia Kowalczyk - pracownik instytutu.

Obecne na spotkaniu osoby (spotkanie było skierowane do osób mających słaby wzrok) dowiedziały się, z jakich pomocy optycznych, sprzętów i technologii mogą skorzystać, aby ułatwić sobie wykonywanie codziennych czynności, takich jak: czytanie, poruszanie się czy zdobywanie informacji. Oprócz praktycznych informacji uczestnicy szkolenia mieli możliwość podzielenia się z innymi osobami swoimi doświadczeniami, a także problemami i obawami związanymi z chorobą.

Niesamowite pokłady dobrej energii wszystkim obecnym na szkoleniu przekazała dyrektor Pacholec, która mimo tego, iż nie widzi, jest aktywna zawodowo, podróżuje, a przy tym z niegasnącym uśmiechem na twarzy pomaga innym.

Działania pn. "Widzimy nie tylko oczami" polegają na stworzeniu modelu koordynowanego wsparcia dla osób tracących wzrok w środowisku lokalnym tychże osób. Projekt pilotażowy dla wschodniego Mazowsza jest realizowany przez Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych. Zadanie jest dofinansowane ze środków z budżetu województwa mazowieckiego.Zobacz również

Nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej

8 września 2020, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 9 września.

Przyłącz się do grupy aktorskiej

8 września 2020, Teatr Scena Kotłownia, red. Miłosz Magrzyk

Nie czekaj dłużej. Już teraz rozpocznij swoją przygodę z teatrem. Do zespołu młodzieżowego mogą wstąpić osoby będące w wieku 12-16 lat.

Wybierz się na festyn i wesprzyj Michałka Boguckiego

8 września 2020, Miłosz Magrzyk

Festyn odbędzie się już 13 września. Nie zabraknie wielu atrakcji.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Street food Zapiekanki / Król lody tradycyjne

ul. 3 Maja 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

Lody tradycyjne. Smak, który pokochasz!

Partner AGD-RTV

ul. Lubiejewska 17A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Przebijamy ceny konkurencji!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]