Rywale zbyt silni dla zawodników MKS-u

Dodano: 15 września 2020 09:51, Autor: MKS Małkinia, red. Miłosz Magrzyk

Chociaż, jak przyznali piłkarze MKS-u, mieli wiele sytuacji bramkowych, nie wykorzystali ich wszystkich i w konsekwencji przegrali mecz.
12 września 2020 roku seniorzy MKS Małkinia przegrali z Jabłonianką Jabłonna Lacka 2:3. Od początku meczu było widać pozytywne nastawienie, chęć do walki. Mecz ułożył się typowo - tak, jak to bywa w przypadku braku skuteczności. Już na początku MKS stworzył parę sytuacji bramkowych, jednak żadnej z nich nie udało się zamienić na gola, co spowodowało, że gospodarze zaczęli szukać swoich szans i już wkrótce udało im się to. Po jednej z akcji sędzia podyktował rzut karny. Przeciwnicy MKS-u rzut karny wykonali prawidłowo. Objęli prowadzenie. Pomimo tego drużyna MKS Małkinia dalej starała się atakować, szukając swoich szans. MKS wykonywał dużo stałych fragmentów gry. Było to groźne. Po wykonaniu jednego ze stałych fragmentów gry i zamieszaniu w polu karnym bramkę na 1 do 1 strzelił Przemysław Maliszewski.

Początek drugiej połowy meczu można zaliczyć do udanych. MKS zaczął grę podobnie do tego, co prezentował w pierwszej połowę. Tym razem to MKS objął prowadzenie po rzucie karnym - po strzale Marcina Sadowskiego. Niestety wraz z upływającym czasem gospodarze nabrali tempa i udało się im zepchnąć gości do obrony. W ciągu zaledwie 4 minut, od 86 minuty, i w czasie doliczonym, strzelili 2 gole. W ten sposób komplet punktów został u gospodarzy zawodów.

Był to cios, po którym zawodnicy potrzebowali czasu na ochłonięcie. Choć mecz w wykonaniu MKS-u nie był zły, to jednak czegoś zabrakło. Być może koncentracji, podejścia taktycznego w danym momencie i paru innych detali, które w końcowym efekcie są ważne. Nie jest to łatwa runda, nie układa się tak, jak chcieliby tego zawodnicy MKS-u. Dalej wszystko zależy od tego, jak zawodnicy zareagują po meczach, które były do tej pory. Okazja na przełamanie i powalczenie o to, by było lepiej w drugiej połowie rundy, będzie już w sobotę. Mecz MKS Małkinia - Wilga Miastków rozpocznie się o godz. 16.00.

Jabłonianka - MKS (3:2), bramki - P. Maliszewski, M. Sadowski. Skład MKS-u: Świderski - Szuszczyński, Pawłowski, Dawidczyk, Giziński - Sadowski K., Dmochowski K., Najgrodzki, Maliszewski P. - Sadowski M., Zawistowski. Zagrali również: Czupowski, Dmochowski J. Macioch, Siwek.

W zespole Sokoła zaszło sporo zmian kadrowych. W tym sezonie kibice będą mogli zobaczyć zarówno nowych, jak i byłych zawodników drużyny.