Sokół rozegrał kolejne sparingi

Dodano: 22 września 2020 07:58, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, z kim zmierzyli się koszykarze. Zobacz, jakimi wynikami zakończyły się poszczególne mecze.
W miniony weekend zawodnicy Sokoła rozegrali 2 mecze sparingowe. W sobotę 19 września w mocno okrojonym składzie Sokół uległ drużynie MKS Ochota Warszawa 78:81. Z powodu udziału koszykarzy drużyny z Ostrowi w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Polski trener Daykola miał do dyspozycji jedynie 7 zawodników, więc wynik można uznać za nie najgorszy, zwłaszcza że przy lepszej skuteczności można było się pokusić o wygraną.

MKS Ochota Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka - 87:78

W niedzielę 20 września Sokół zmierzył się z beniaminkiem II ligi, czyli zespołem UKS Trójka Żyrardów. Spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych trenera Daykoli - wynik spotkania to 74:68. Do przerwy Sokół wysoko prowadził (40:23), jednak gospodarze skutecznie zagrali III kwartę (i wygrali ją 25:13), dzięki czemu znacznie odrobili straty. Zespół z Ostrowi utrzymał jednak przewagę do końca i wygrał 3 sparing, a dodatkowo w każdym z wygranych prowadził przez całe spotkanie.

UKS Trójka Żyrardów - Sokół Ostrów Mazowiecka - 68:74 (8:19) (15:21) (25:12) (20:21).

Trener Daykola podsumował rozegrane sparingi

"3:1 - taki bilans mamy na zakończenie naszych meczów sparingowych. Oczywiście wyniki nie były tu najważniejsze. Bardziej chciałem sprawdzić, jak poszczególni gracze radzą sobie w warunkach meczowych. Mecze te pokazały, że możemy mieć szeroką rotację w tym sezonie. Musimy jeszcze popracować nad zgraniem całego zespołu, ale myślę, że to przyjdzie z czasem. Naszym dużym problem jest zachwianie koncentracji i konsekwencji w obronie i ataku, kiedy wyjdziemy na dwucyfrowe prowadzenie, szczególnie w 3 kwarcie. Duży plus jest taki, że każdy z zawodników ma spory potencjał i duże rezerwy, jeśli chodzi o jakość ich gry, co należy jak najlepiej wykorzystać. Z niecierpliwością już wszyscy czekamy na pierwszy mecz, który z zagramy z Akademią Legii Warszawa w sobotę 26 września. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Warszawie przy ul. Obrońców Tobruku".

Komplet wyników meczów sparingowych

Sokół - Żubry Białystok - 81:63
TUR Basket Bielsk Podlaski - Sokół - 92:96
MKS Ochota Warszawa - Sokół - 81:78
UKS Trójka Żyrardów - Sokół - 68:74.

Źródło zdjęcia: Sokół Ostrów Mazowiecka

Przeciwnikiem Sokoła był Tur Basket. Spotkanie od początku potoczyło się po myśli drużyny z Ostrowi. Zespół uzyskał przewagę, która momentami wynosiła nawet kilkanaście punktów.

Wygrany sparing z Żubrami (zdjęcia)

16 września 2020, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Miłosz Magrzyk

Od początku mecz układał się pod dyktando Sokoła, a zawodnicy skrupulatnie realizowali przedmeczowe założenia taktyczne.

Trwają przygotowania do nowego sezonu

15 września 2020, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Miłosz Magrzyk

W zespole Sokoła zaszło sporo zmian kadrowych. W tym sezonie kibice będą mogli zobaczyć zarówno nowych, jak i byłych zawodników drużyny.