Warsztaty z przetwórstwa (zdjęcia)

Dodano: 15 października 2020 10:10, Autor: Marta Falbowska / Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie

Zajęcia warsztatowe odbyły się w Podlaskim Centrum Technologii Rolno-Spożywczych działającym przy Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie jako jeden z partnerów wziął udział w projekcie pt. "Warsztaty z przetwórstwa uzupełnieniem wiedzy uczniów szkół rolniczych". 28 września 22-osobowa grupa uczniów z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyła w warsztatach z zakresu przetwórstwa mięsa i mleka.

REKLAMAMłodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, biorąc udział w kolejnych etapach procesu produkcji białej kiełbasy i serów podpuszczkowych. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem, jaki jest potrzebny do profesjonalnego wytworzenia wędlin i serów. Zostali zapoznani z zasadami przygotowania i doboru surowca, obróbki mechanicznej oraz termicznej mięsa i mleka.

Udział w szkoleniu to dla uczniów możliwość konfrontacji wiedzy podręcznikowej z rzeczywistością oraz świetna okazja do zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce. Należy mieć nadzieję, że zdobyte umiejętności praktyczne stworzą uczniom szkół rolniczych szansę do podejmowania działań zmierzających do ożywienia produkcji na wsi i wzrostu aktywności zawodowej, co z kolei przyczyni się do rozwoju obszarów wiejskich.

Działanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Odwiedź portal KSOW - http://ksow.pl, zostań partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Więcej informacji na stronie http://lubiejewo.pl/.


Zobacz również

W starostwie świętowano Dzień Edukacji Narodowej (zdjęcia)

15 października 2020, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

W tym roku zostało nagrodzonych 3 dyrektorów i 12 nauczycieli.

Drugie śniadanie sprzyja nauce

15 października 2020, Pacjent.gov.pl, red. Miłosz Magrzyk

Dzieci spożywające posiłek w szkole lepiej wykonują niektóre zadania związane z koncentracją oraz pamięcią.

Rozmawiali o cyberprzemocy (zdjęcia)

14 października 2020, A. Sakowicz / Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie odwiedził sierżant sztabowy Marcin Jeliński.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]