Uderzenie w przestępczość narkotykową (zdjęcia)

Dodano: 15 października 2020 13:40, Autor: KSP, red. Miłosz Magrzyk

Funkcjonariusze równocześnie weszli do kilkudziesięciu miejsc na terenach powiatów: ostrołęckiego, mławskiego, ostrowskiego i częstochowskiego.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na ślad grupy przestępczej zajmującej się m.in.: wytwarzaniem, wprowadzaniem do obrotu oraz przemytem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych wpadli ponad rok temu. Pomimo dokonania w grudniu ubiegłego roku zatrzymań 13 osób działających w szeregach grupy funkcjonariusze nadal intensywnie pracowali nad sprawą i zbierali materiał operacyjny i procesowy, który wskazywał na to, że mają do czynienia z przestępczością narkotykową na szeroką skalę.

REKLAMAEfektem żmudnej pracy operacyjnej stołecznych antynarkotykowców było wytypowanie kolejnych mężczyzn mogących brać udział w tym przestępczym procederze oraz miejsc, gdzie mogą być przechowywane narkotyki. Przygotowane zostały działania, do których zaangażowani zostali policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Warszawie.

Funkcjonariusze równocześnie weszli do kilkudziesięciu miejsc na terenach powiatów: ostrołęckiego, mławskiego, ostrowskiego i częstochowskiego. Zostało zatrzymanych kolejnych 14 mężczyzn, a w trakcie przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze znaleźli m.in. marihuanę oraz mefedron. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyli ponad 22 tys. zł, 130 dolarów oraz 90 euro. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że odbiorcami narkotyków byli głównie mieszkańcy województw mazowieckiego i śląskiego.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej Policji, gdzie wykonano z nimi czynności procesowe. Mężczyźni są w wieku od 20 do 45 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii , a dotyczą one głównie przemytu, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz obrotu zakazanymi substancjami. Wobec 8 mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt, a 2 zostało objętych policyjnym dozorem. Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

To już kolejne osoby, które na swoim koncie mają obrót narkotykami na dużą skalę i zostały w ostatnim czasie zatrzymane przez stołecznych policjantów zajmujących się walką z przestępczością narkotykową. Łącznie w związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 27 osób, które są podejrzewane o udział w grupie przestępczej zajmującej się m.in. rozprowadzaniem narkotyków na terenie województwa mazowieckiego. Z ustaleń śledczych wynika, że osoby te na przestrzeni ostatnich lat mogły wprowadzić do obrotu co najmniej 240 kilogramów narkotyków.


Zobacz również

Bądź bezpieczny na drodze

15 października 2020, KGP, red. Miłosz Magrzyk

Jesienią warunki na drodze stają się bardzo zmienne, a przez to niezwykle trudne zarówno dla kierujących, jak i pieszych.

Ukradli elektronarzędzia i artykuły spożywcze. Zostali zatrzymani

14 października 2020, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

W miniony czwartek policjanci z Wydziału Prewencji KPP w Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali małżeństwo - obywateli Ukrainy.

Rozmawiali o cyberprzemocy (zdjęcia)

14 października 2020, A. Sakowicz / Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie odwiedził sierżant sztabowy Marcin Jeliński.

Komentarze

Add comment

Dodano: 15 października 2020 17:33, (waterfall)

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że producenci narkotyków mieli tylko 22tyś zł i ileś tam dolarów... Po wyjściu z paki będą żyli długo i szczęśliwie :)

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]