W Ostrowi działa Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej (zdjęcia)

Dodano: 16 października 2020 10:18, Autor: Miłosz Magrzyk

Działalność centrum będzie koncentrowała się m.in. wokół prowadzenia spotkań ewangelizacyjnych i promujących nową ewangelizację.
Jak czytamy na stronie https://centrumewangelizacji.pl/o-nas/, "w dniu 22 czerwca 2020 r. ksiądz biskup Janusz Stepnowski powołał do istnienia Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. Jest ono dziełem formacyjno-ewangelizacyjnym o zasięgu diecezjalnym, podlegającym biskupowi łomżyńskiemu. Celem Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej jest ewangelizacja (Mt 28,19; Mk 16,15) realizowana poprzez głoszenie kerygmatu oraz formację osób świeckich do czynnego i praktycznego podjęcia misji ewangelizacyjnej".

REKLAMADziałalność centrum będzie obejmowała w szczególności: prowadzenie spotkań ewangelizacyjnych i promujących nową ewangelizację w parafiach, organizowanie i prowadzenie rekolekcji ewangelizacyjnych, organizowanie warsztatów dla osób uzależnionych, prowadzenie dni skupienia dla różnych grup formacyjnych i prowadzenie spotkań formacyjnych dla narzeczonych i małżonków.

Ponadto z informacji zamieszczonym na stronie internetowej CEDŁ można dowiedzieć się, że moderatorem centrum powstałego przy parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej jest ks. Andrzej Surdykowski, a wicemoderatorem ks. Marek Żmijewski. Moderatorzy ci w zakresie koordynowania funkcjonowania centrum współpracują z przewodniczącym Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej oraz proboszczem parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej.

Już dzisiaj w centrum rozpocznie się kurs, który powstał jako jedna z odpowiedzi na wezwanie św. Jana Pawła II do nowej ewangelizacji. Kurs jest adresowany do osób pełnoletnich, które chcą doświadczyć na nowo miłości Boga.

Aktualne informacje na temat działalności centrum można znaleźć na stronie https://centrumewangelizacji.pl/o-nas/ i stronie https://www.facebook.com/pages/category/Catholic-Church/Centrum-Ewangelizacji-D%C5%81-Dobrego-Pasterza-w-Ostrowi-Mazowieckiej-105852250847776/.Zobacz również

XX Dzień Papieski (zdjęcia)

16 października 2020, SP nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Uroczystość została wzbogacona o wystawy prac uczniów.

Nabór do 40. Ostrowskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Horyzont"

16 października 2020, 40. OWDH "Horyzont", red. Miłosz Magrzyk

Chcesz wstąpić do harcerstwa? Spełnij swoje marzenie.

Uczniowie klas mundurowych sprawdzali swoją wytrzymałość (zdjęcia)

16 października 2020, Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Trasa, którą musieli pokonać uczestnicy biegu, miała około 13 km.

Komentarze

Add comment

Dodano: 18 października 2020 10:28, (wis)

,,głoszenie kerygmatu" to masło maślane Panie autorze tego artykułu!?

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]