Stacja uzdatniania wody. Mieszkaniec zadał pytania

Dodano: 17 października 2020 10:05, Autor: Miłosz Magrzyk

Sprawdź, co zainteresowało naszego czytelnika.
Kilka dni temu do redakcji Ostrowskiego Portalu Internetowego napisał czytelnik zainteresowany tematem związanym ze stacją uzdatniania wody. Oto wiadomość.

Jako mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej jestem zainteresowany tematem budowy i rozbudowy Stacji Uzdatniania Wody w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Sikorskiego 39A. Chciałbym pozyskać informacje dotyczące planu ZGK Sp. z o.o. w zakresie zastosowania urządzeń uzdatniających wodę, które dla naszego miasta będą musiały usuwać zanieczyszczenia historyczne (z nasycalni podkładów kolejowych).

REKLAMARównolegle ZGK Sp. z o.o. mało mówi o obecnych uzdatniaczach, lecz z nieoficjalnych informacji słyszałem o biologicznym systemie detekcji zanieczyszczeń, który wykrywa i ma wykrywać związki chemiczne z nasycalni. Co to takiego?

Na pytania czytelnika odpowiedział prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej Paweł Mieczkowski

W odpowiedzi na pytanie mieszkańca informuję, że rozpoczęliśmy inwestycję związaną z budową nowej stacji uzdatniania wody w Ostrowi Mazowieckiej przy ulicy Sikorskiego 39A. Odnośnie pytania dotyczącego planu ZGK Sp. z o.o. w zakresie zastosowania urządzeń uzdatniających wodę, które będą miały możliwość usuwania zanieczyszczeń dopływających z dawnej nasycalni podkładów kolejowych, informuję, iż ZGK Sp. z o.o. ma opracowaną koncepcję dotyczącą ewentualnych możliwych rozwiązań związanych z potencjalnym zagrożeniem dopłynięcia do ujęć wody obsługiwanych przez nasz zakład wyżej wymienionych zanieczyszczeń.

Odpowiadając na drugie pytanie, dotyczące "uzdatniaczy", informuję że jesteśmy w posiadaniu lampy UV, która ma za zadanie usuwać różnego rodzaju zanieczyszczenia, aby woda uzdatniona o określonych parametrach trafiła do wszystkich mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej. Ponadto posiadamy system biomonitoringu SYMBIO, którego zadaniem jest ujmowanie wody (online), zwiększający bezpieczeństwo pod względem ogólnej jej toksyczności. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Burmistrz nagrodził nauczycieli (zdjęcia)

17 października 2020, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Nie zabrakło słów podziękowania za pracę oraz życzeń zdrowia i dalszych sukcesów w realizacji planów osobistych i zawodowych.

Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Domu Rodziny Pileckich (zdjęcia)

16 października 2020, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, red. Miłosz Magrzyk

Obowiązki dyrektora będzie pełnił Karol Madaj.

W starostwie świętowano Dzień Edukacji Narodowej (zdjęcia)

15 października 2020, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

W tym roku zostało nagrodzonych 3 dyrektorów i 12 nauczycieli.

Komentarze

Add comment

Dodano: 17 października 2020 10:50, (waterfall)

A zrobicie coś z kamieniem w wodzie? Po gotowaniu woda jest strasznie mętna, trzeba odczekać aż to wszystko opadnie. Ludzie spoza Ostrowi dziwią się, że tyle kamienia w wodzie. Czajniki trzeba co rusz odkamieniać.

 

Dodano: 17 października 2020 23:40, (morilee)

Ja używam dzbanka z wkładem filtrującym i kamienia nie mam wcale. Koszt: 10 zł na miesiąc i dodatkowo nie muszę kupować wody w plastikach, bo przefiltrowana kranówka dobrze smakuje.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]