Sokół przegrał z MKS-em

Dodano: 6 listopada 2020 08:05, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Miłosz Magrzyk

Zespoły wielokrotnie zmieniały się prowadzeniem. Mecz był niezwykle zacięty.
31 października Sokół rozgrywał mecz wyjazdowy z zespołem MKS Ochota Warszawa. O tym, że nie jest to łatwy teren dla zespołów przyjezdnych, przekonał się każdy, kto miał okazję tam grać - parkiet i kosze są na tamtej hali specyficzne, co zarazem jest sporym atutem dla gospodarzy.

Trzeba powiedzieć, że był to bardzo zacięty mecz. Zespoły wielokrotnie zmieniały się prowadzeniem, nie było ono tak wyraźne, a jeśli już któryś zespół uzyskał większą przewagę, to nie utrzymywało się to zbyt długo (Sokół najwyżej prowadził 8-punktami, a gospodarze 13).

Doskonały 12-punktowy run pod koniec trzeciej kwarty zaliczyli zawodnicy Sokoła, gdy od stanu 42:54 doprowadzili do remisu po 54. Równie zacięta była 4 kwarta, jednak na 4 i pół minuty przed jej końcem Sokół wypracował 8 punktów przewagi - 69:61. Nie udało się jednak utrzymać jej do końca, zawodnicy Sokoła nie trafili z kilku dogodnych sytuacji, ale przede wszystkim nie trafiali rzutów wolnych.

Dla odmiany w Ochocie za skuteczne odrabianie strat wzięło się 2 zawodników - Tomasz Rudko zdobył w tym czasie 7 punktów, a skuteczny na linii rzutów wolnych Mateusz Górka trafił 5 na 5 osobistych. Na pół minuty przed końcem Sokół przegrywał 73:75. To jednak nie był jeszcze koniec emocji, bo na kilka sekund przed końcem kwarty drużyna z Ostrowi miała dużą szansę na wygraną. Najpierw Paweł Łapiński doprowadził do remisu po 75, jednocześnie przy tej akcji był faulowany i Sokół miał dodatkowo rzut wolny. Niestety presja i emocje wzięły górę i wykonywany rzut wolny nie trafił do celu. Gospodarze jeszcze zdążyli oddać rzut z dystansu, jednak nie trafił on do celu. W dogrywce na 6 oddanych rzutów Sokół trafił tylko 2 razy i jak się okazało to było za mało na wygraną - Sokół przegrał ją 5:9, a całe spotkanie 79:84.

Niestety, trzeba to jasno powiedzieć: skuteczność i rzuty wolne to były główna przyczyny porażki. Pierwszą kwartę Sokół zagrał na 21% skuteczności z gry, a w tej części punkty zdobywał praktycznie tylko Aleksander Szczerbatiuk (11 pkt z 16 dla drużyny). W kolejnych odsłonach było coraz lepiej, jednak ostateczne 39% to też nie jest skuteczność do wygrywania meczów. Dodatkowo w całym spotkaniu zawodnicy Sokoła nie trafili aż 13 rzutów wolnych (16/29), co dało 55% skuteczność. Jeśli szukać jakiegoś usprawiedliwienia, to może być nim to, że Sokół trochę wypadł z rytmu meczowego, bo ostatni ligowy mecz, przed spotkaniem z MKS-em, zagrał 10 października.

MKS Ochota Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 84:79
(14:16) (18:16) (22:22) (21:21) (9:4)