Akcja charytatywna na rzecz Kubusia Suchodoły

Dodano: 21 listopada 2020 09:34, Autor: Małgorzata Wójcicka / Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie, red. Miłosz Magrzyk

Społeczność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie lubi pomagać.
11 listopada 2020 r., w 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, chętni uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie, wzięli udział w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości. Ze względu na pandemię dyktando odbyło się w formie zdalnej, na platformie Dyktanda.pl.

REKLAMAIdeą tego wydarzenia było nie tylko wykazanie się znajomością zasad polskiej ortografii, ale również (a może przede wszystkim) zbiórka środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny. Po zakończeniu dyktanda, każdy uczestnik mógł oddać swój głos na jeden, wybrany spośród 455, cel. Na cel, który uzbiera najwięcej głosów organizatorzy, zobowiązali się przekazać 1 zł od każdego uczestnika dyktanda, maksymalnie 10 000 zł. Było o co walczyć.

Uczniowie zawalczyli o cel nr 117 - Fundacja Siepomaga.pl/kubus. Kubuś Suchodoła to 2-latek z Hajnówki, chory na SMA1, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Dzięki dużej mobilizacji wielu ludzi o dobrych sercach, w tym ok. 30 osób z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie, na cel nr 117 zostało oddanych 538 głosów, co stanowi nieco ponad 20% wszystkich ważnych głosów. To sprawiło, że cel nr 117 znalazł się na 1 miejscu listy, a tym samym konto Kubusia zasili kwota 7 000 zł.

Społeczność szkolna bardzo się cieszy, że mogła dołożyć swoją cegiełkę do tego sukcesu, ale od razu zaznacza, że nie zamierza na tym poprzestać. Nadal chce pomagać Kubusiowi i jego rodzinie w tej nierównej walce, dlatego postanowiono zorganizować zbiórkę, akcję pn. Góra grosza.

W związku z tym wygłoszono prośbę do wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły o zbieranie drobnych monet, które często zajmują tylko miejsce w portfelu. W związku jednak z tym, że niemożliwe jest obecnie zorganizowanie zbiórki w szkole (z nadzieją, że to się szybko zmieni), osoby, które zechcą przekazać uzbieraną kwotę, proszone są o kontaktowanie się w tej sprawie z Małgorzatą Wójcicką (przez dziennik elektroniczny lub za pośrednictwem komunikatora Messenger).

Oprócz akcji Góra grosza można zbiórkę wspomóc tez bezpośrednio - poprzez konto Fundacji Siepomaga.pl, https://www.siepomaga.pl/kubus, a także dołączyć do szkolnej drużyny Kubusia Suchodoły na Messengerze. Na razie drużyna liczy 19 osób, ale każda nowa osoba będzie mile widziana. Już jest kilka pomysłów na to, jak pomagać, jednak każda pomoc i zaangażowanie są mile widziane.


Zobacz również

Trwa uzupełnianie zasobów banków krwi

21 listopada 2020, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie uczestniczą w akcjach oddawania krwi - to ważny aspekt działalności przeciwkryzysowej terytorialsów. Od początku zaangażowania w działania przeciwkryzysowe, czyli od marca 2020 roku, żołnierze 5 MBOT oddali ponad 376 litrów krwi.

Przyznano medale za działania na rzecz przyrody

20 listopada 2020, GOKiS w Bogutach-Piankach, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, kogo doceniono.

Termowizyjny system do dynamicznego pomiaru temperatury ciała (zdjęcia)

20 listopada 2020, Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Samorządowcy z terenu powiatu ostrowskiego spotkali się z przedstawicielami spółki NASK SA.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]