Ostrowianie i nie tylko świętowali niepodległość

Dodano: 6 stycznia 2021 08:30, Autor: MBP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Zaproponowane działania miały wzbudzić w biorących w nich udział mieszkańcach miejscowości wchodzących w skład powiatu ostrowskiego chęć lepszego poznania historii regionu i zainspirować do skorzystania z bogactwa lokalnej kultury.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej od 15 sierpnia do 10 grudnia 2020 r. realizowała projekt pn. Ostrowianie świętują niepodległość. Celem powziętego zadania było zainspirowanie działań uwzględniających kontekst regionalny i zakładających współpracę oraz uczestnictwo ostrowian podczas organizacji i wspólnych obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę. Działania w ramach zadania były realizowane hybrydowo. Partnerami w projekcie były następujące instytucje: Szkoła Podstawowa nr 2, Miejskie Przedszkole nr 3 i Środowiskowy Dom Samopomocy typu A i B.

REKLAMAProjekt zaangażował wszystkie grupy społeczne: dzieci, młodzież, seniorów i osoby niepełnosprawne. Odbyły się warsztaty z historii mówionej pt. Słucham i tworzę, muzyczne pt. To jest moje miejsce oraz recytatorskie pt. Ostrów - moje miejsce na Ziemi. Został ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs literacki pt. Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom, którego celem było popularyzowanie regionalnej twórczości i ocalenie od zapomnienia wspomnień osób, miejsc i wydarzeń oraz emocji związanych ze wspomnieniami dotyczącymi historii i tradycji regionu ostrowskiego. Zorganizowano również wydarzenie - koncert Radość Listopadowej Nocy. Wystąpili artyści zespołu Łódzkiego Teatru Piosenki. Widowisko miało transmisję na profilu FB ostrowskiej biblioteki oraz na kanale Youtube.

Trwałym elementem projektu wykorzystującym aplikację Action track była kanapowa gra miejska online pt. Moja Ostrów, przeznaczona dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Gra przybliża historię, zabytki oraz interesujące miejsca w Ostrowi Mazowieckiej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii ona doskonałym narzędziem edukacyjnym dla uczniów i nauczycieli, wspierającym naukę o historii naszej małej ojczyzny. Gra jest cały czas dostępna. Kod QR znajduje się do pobrania pod linkiem: https://bit.ly/3fmhW4p.

W budynku Elektrowni i na stronie internetowej oraz profilu FB biblioteki była dostępna wystawa pt. "Ostrów Mazowiecka wczoraj i dziś" przedstawiająca historyczne (zabytkowe) budynki oraz miejsca w Ostrowi Mazowieckiej. Wystawa jest dostępna online pod linkiem: http://bit.ly/38htmEq.

Bezpośrednio w projekcie wzięło udział ponad 600 osób. Poprzez działania online wydarzenia projektowe dotarły do około 1000 odbiorców.

Projekt pn. Ostrowianie świętują niepodległość dofinansowano ze środków programu wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego Niepodległa.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Wspólne kolędowanie zamiast tradycyjnego orszaku Trzech Króli

5 stycznia 2021, Miłosz Magrzyk

Wydarzenie będzie miało miejsce 6 stycznia. Rozpocznie się o godz. 14.00.

Bezpieczeństwo podczas ferii

3 stycznia 2021, SP nr 1, red. Miłosz Magrzyk

Nauczyciele SP nr 1 przypominają uczniom o tym, że podczas wypoczynku należy zachować ostrożność.

Załatw sprawę urzędową, nie wychodząc z domu

1 stycznia 2021, Urząd Gminy w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

Zobacz, jaki rodzaj działań jest testowany przez urzędników z Urzędu Gminy w Starym Lubotyniu.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Biuro Tłumaczeń KOWER

ul. Szkolna 12A
07-300 Ostrów Mazowiecka

TŁUMACZENIA POŚWIADCZONE, ZWYKŁE - Z KAŻDEGO JĘZYKA EUROPEJSKIEGO !

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]