Nie daj się oszukać!

Dodano: 13 stycznia 2021 18:03, Autor: KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, przed czym przestrzegają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.
Drodzy mieszkańcy powiatu ostrowskiego, oszuści nie rezygnują, nadal dzwonią i podają się za funkcjonariuszy CBA/policji. Przez telefon, gdy nie widzimy rozmówcy, nie mamy możliwości zweryfikowania, czy podawane przez niego dane są autentyczne.

REKLAMAPamiętajmy, aby absolutnie nigdy nie podawać przez telefon haseł i kodów do rachunku bankowego, nie informować o wysokości posiadanych oszczędności, trzymanych na przykład, banku itp. Absolutnie nie wypłacajmy z banku pieniędzy tylko po to, by przelać żądane kwoty na wskazywane przez "fałszywego funkcjonariusza/funkcjonariuszkę" rachunek bankowy. Oszuści mogą namawiać swoje ofiary także do zaciągnięcia kredytu.

Nie ulegajmy presji czasu, którą oszuści nas nas wywierają. Pamiętajmy, że funkcjonariusze policji/CBA nigdy w rozmowie telefonicznej nie informują o prowadzonych działaniach i nie proszą o współpracę polegającą na przekazywania informacji czy przesyłaniu na wskazane konto bankowe zgromadzonych przez nas czy naszych bliskich oszczędności.

Jeżeli odbierzemy telefon od "policjanta"/"funkcjonariusza CBA", który poinformuje nas o prowadzonych działaniach i poprosi o współpracę, będzie to próba oszustwa. Pamiętajmy, że przed wybraniem numeru 112 należy najpierw prawidłowo rozłączyć się z rozmówcą. Nie wdawajmy się w dyskusję z oszustem. Jeżeli mamy jednak wątpliwości, czy zadzwonić na policję, nie wiemy, jakie powinniśmy podjąć kroki, o dziwnym telefonie powiedzmy bliskiej osobie.

Policjanci proszą mieszkańców powiatu ostrowskiego, aby zgłaszali każdy kontakt, w przypadku którego zachodzi podejrzenie, iż była to próba oszustwa. O sprawie należy poinformować dyżurnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej, dzwoniąc pod numer 47 704 42 00. Można zatelefonować także pod numer 112. O zagrożeniu rozmawiajmy z bliskimi, m.in. rodzicami i dziadkami.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Prowadził, chociaż miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu

13 stycznia 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Nietrzeźwi kierujący to poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zapłacił, ale zakupionego towaru nie otrzymał

13 stycznia 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego padł ofiarą oszustwa.

Mieszkanka powiatu ostrowskiego dokonała ujęcia obywatelskiego

13 stycznia 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

W sobotę rano dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło w Broku.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]