Ferie spędzili w mundurze (zdjęcia)

Dodano: 20 stycznia 2021 09:13, Autor: 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza przez cały czas prowadzi rekrutację kandydatów do terytorialnej służby wojskowej.
Ewakuacja rannego z pola walki, dostarczanie amunicji, reakcja na kontakt czy strzelanie na celność i skupienie to zaledwie niewielka część punktów pętli taktycznej, czyli egzaminu podsumowującego 16- dniowe szkolenie podstawowe, które w czasie ferii odbyło się w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. Rój. Mimo blisko 20-stopniowego mrozu kandydaci do terytorialnej służby wojskowej w niedzielę już od wczesnych godzin porannych rozpoczęli pierwszą część sprawdzianu, który odbył się na strzelnicy w Czarnotach. Tam zaliczali takie umiejętności jak: strzelanie i posługiwanie się bronią, udzielanie pierwszej pomocy rannemu na polu walki czy zakładanie maski na czas.

REKLAMADruga część pętli odbyła się na placu ćwiczeń taktycznych Targonie i obejmowała kilkukilometrowy marsz ubezpieczony, podczas którego kandydaci na terytorialsów zaliczali poszczególne punkty z zakresu taktyki zielonej, a także ewakuację rannego z pola walki, dostarczanie amunicji pod ostrzałem czy wykonanie okopu. Łącznie cała pętla taktyczna zawierała 14 punktów, które każdy z uczestników musiał zaliczyć.

Razem z uczestnikami szkolenia podstawowego pętlę taktyczną musieli zaliczyć również żołnierze, którzy odbywali 8-dniowe szkolenie wyrównawcze. Łącznie do egzaminu podeszły 32 osoby. Najmłodszym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu makowskiego, natomiast najstarszy to 49-letni kierowca zawodowy z Ostrołęki. Wśród uczestników zimowej edycji szkolenia przeznaczonego dla osób, które wcześniej nie miały styczności z wojskiem, było 4 studentów, kilku kierowców, stolarz, farmaceuta czy logistyk. Zwieńczeniem tzw. szesnastki będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 24 stycznia.

Zostań jednym z nas!

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza przez cały czas prowadzi rekrutację kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Ochotnicy mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych wojskowych komendach uzupełnień, jak i przez Internet - poprzez platformę e-PUAP. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/5bot/.

Kalendarz szkoleń w 5 MBOT

Terminy szkoleń: - 19.02 - 6.03.2021, 9 - 24.04.2021, 25.06 - 10.07.2021, 20.08 - 4.09.2021 i 5.11 - 20.11.2021.


Zobacz również

Brok w zimowej odsłonie (zdjęcia)

19 stycznia 2021, Urząd Gminy w Broku, red. Miłosz Magrzyk

O tej porze roku wiele miejsc wygląda szczególnie malowniczo.

Zakończenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych (zdjęcia)

18 stycznia 2021, J. Ignatiuk-Przastek / Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie, red. Miłosz Magrzyk

Kursy trwały od marca do listopada 2020 roku.

OSP w Bogutach-Piankach otrzymała wsparcie (zdjęcia)

17 stycznia 2021, OSP w Bogutach-Piankach, red. Miłosz Magrzyk

Dzięki temu jednostka jest lepiej wyposażona.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

START! Szkoła Języka Angielskiego

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Z nami mówisz i myślisz po angielsku bez przerwy!

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]