W KPP w Ostrowi Mazowieckiej podsumowano rok 2020

Dodano: 9 lutego 2021 08:37, Autor: KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Rok 2020 to 1648 stwierdzonych przestępstw, z których ponad 86% wykryto. W powyższym okresie zwiększyła się też liczba sprawców zatrzymanych na gorącym uczynku.
W dniu 8 lutego w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się roczna odprawa służbowa, na której podsumowano pracę ostrowskiej jednostki w 2020 roku. W odprawie uczestniczyli p.o. komendant powiatowy policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Krzysztof Szymański i I zastępca komendanta powiatowego policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Paweł Antośkiewicz wraz z kadrą kierowniczą ostrowskiej komendy. Podczas odprawy zostały omówione wyniki pracy (w 2020 roku) poszczególnych wydziałów i komórek.

REKLAMAW 2020 roku odnotowano 13 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, to jest o 2 mniej niż w roku 2019. W wypadkach tych ranne zostały 43 osoby (45 rannych w roku 2019), a śmierć poniosło 14 osób (w 2019 roku było to 17 osób). Główną przyczynę wypadków drogowych na terenie powiatu ostrowskiego w 2020 roku stanowiła nadmierna prędkość.

Od początku 2020 roku na Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa naniesiono 713 zgłoszeń, z których policjanci potwierdzili ponad 56%. Do najczęściej zgłaszanych zagrożeń należą: przekraczane dopuszczalnej prędkości, niewłaściwa infrastruktura drogowa, zła organizacja ruchu drogowego czy spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym.

Na zakończenie, podsumowując odprawę, p.o. komendant podinsp. Krzysztof Szymański przedstawił cele, kierunki i priorytety w bieżącym roku, a także podziękował policjantom za wyniki osiągnięte podczas służby, zachęcając jednocześnie do dalszej rzetelnej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu ostrowskiego.

Podinsp. Krzysztof Szymański podkreślił również, że osiągnięte wyniki i efekty pracy policjantów są możliwe między innymi dzięki ścisłej współpracy z lokalnymi władzami samorządowymi oraz innymi podmiotami działającymi na rzecz bezpieczeństwa.Źródło zdjęcia: KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację konopi

5 lutego 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Zabezpieczone krzaki konopi indyjskich oraz prawie kilogram narkotyków - to m.in. efekty przeszukania piwnicy jednego z domów.

Nowe radiowozy na potrzeby KPP w Ostrowi Mazowieckiej

5 lutego 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej otrzymali 2 nowe auta - nieoznakowaną toyotę i oznakowaną skodę superb. Pojazdy zostały zakupione z budżetu Komendy Głównej Policji.

Zakupy na targowiskach. Uważajmy!

4 lutego 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Poniedziałkowe targowisko przy ul. Broniewskiego to ostrowska tradycja. Niestety naszą nieostrożność mogą próbować wykorzystać kieszonkowcy.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Biuro Tłumaczeń KOWER

ul. Szkolna 12A
07-300 Ostrów Mazowiecka

TŁUMACZENIA POŚWIADCZONE, ZWYKŁE - Z KAŻDEGO JĘZYKA EUROPEJSKIEGO !

ŻALMAL

ul. Duboisa 82
07-300 Ostrów Mazowiecka

Żaluzje, rolety, moskitiery, markizy, karnisze, plisy!

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]