Internet szerokopasmowy na terenie gminy Andrzejewo (zdjęcia)

Dodano: 10 lutego 2021 08:25, Autor: Urząd Gminy w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

Na terenie gminy Andrzejewo do sieci Internetu szerokopasmowego zostały już podłączone 2 szkoły podstawowe - w Andrzejewie i Ołdakach-Polonii.
Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dający szkołom w całej Polsce możliwość podłączenia szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, a jego założenia realizuje Państwowy Instytut Badawczy NASK - operator OSE.

REKLAMANa terenie gminy Andrzejewo do sieci Internetu szerokopasmowego zostały już podłączone 2 szkoły podstawowe - w Andrzejewie i Ołdakach-Polonii. W Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce także zostały wykonane prace instalacyjne. W najbliższym czasie nastąpi podłączenie do sieci.

Internet OSE jest szybki, ponieważ łącze o symetrycznej przepustowości 100 mb/s może być użytkowane wyłącznie przez podłączoną do niego szkołę. Jest także symetryczny, co oznacza, że dane można pobierać i wysyłać z równie wysoką prędkością. Należy przypomnieć, że poprzednie podłączenia do Internetu miały znacznie niższą prędkość - wynosiła ona od 5 do 25 mb/s.

Internet OSE to bardzo korzystne rozwiązanie dla szkół, gdyż 100% jest finansowany z budżetu państwa. Zapewnia wszystkim nauczycielom i uczniom możliwość korzystania z technologii cyfrowych. Szkoły w ramach tego projektu mają zagwarantowany: bezpłatny dostęp do szybkiego Internetu, bezpieczeństwo użytkowników gwarantowane dzięki zaawansowanym usługom zabezpieczającym, wsparcie techniczne i podstawowy pakiet urządzeń zapewniających podłączenie do sieci OSE, możliwość korzystania z nowoczesnych, cyfrowych narzędzi i treści edukacyjnych online, możliwość udziału w projektach edukacyjnych poświęconych zasadom bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych i ułatwienie prowadzenia lekcji online.

W związku z pojawieniem się szybkiego Internetu w Szkole Podstawowej w Andrzejewie zbudowano wewnętrzną sieć internetową. Dzięki temu każda pracownia w budynku przy ul. Srebińskiej ma dostęp do sztywnego łącza internetowego o wysokich parametrach połączenia. W okresie pandemii koronawirusa, w czasie nauczania zdalnego, nauczyciele i uczniowie mają zapewnione bardziej niezawodne i lepsze połączenie internetowe.

Budowa sieci internetowej do szkół umożliwi również podłączenie do szybszego Internetu innym instytucjom i osobom fizycznym z terenu gminy Andrzejewo. W najbliższym czasie w miejscowościach, przez które przebiega nowo wybudowana sieć internetowa, będzie można podłączyć się do szybkiego Internetu na zasadach określonych przez operatora.


Zobacz również

Uczniowie poznali techniki relaksacyjne (zdjęcia)

9 lutego 2021, ZPPO w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Nietypową lekcję przeprowadzono w ZPPO w Broku.

Basen i lodowisko czynne od 12 lutego

9 lutego 2021, Miłosz Magrzyk

Sprawdź, o czym dokładnie poinformował MOSiR.

Spotkanie dla przedsiębiorców i nie tylko

8 lutego 2021, Miłosz Magrzyk

Zaprasza na nie Janusz Pudełko, koordynator Konfederacji w powiecie ostrowskim.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pawlak & Pawlak

ul. Małkińska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

FOTOWOLTAIKA OSTRÓW MAZ

Partner AGD-RTV

ul. Lubiejewska 17A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Przebijamy ceny konkurencji!

Street food Zapiekanki / Król lody tradycyjne

ul. 3 Maja 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

Lody tradycyjne. Smak, który pokochasz!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]