Terytorialsi z Mazowsza wyposażeni w najnowsze hełmy

Dodano: 10 lutego 2021 08:42, Autor: 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

52 Batalion Lekkiej Piechoty z Komorowa jako pierwszy pododdział 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej otrzymał na wyposażenie hełmy balistyczne.
Na wyposażenie brygad OT trafiło już 8 tys. hełmów HP-05. Hełmy te weszły dotychczas na wyposażenie 10 brygad obrony terytorialnej i są również wykorzystywane w szkoleniu żołnierzy 5 MBOT. Nowy hełm na wyposażenie Sił Zbrojnych RP wprowadziło dowództwo WOT-u, które pełni funkcję gestora hełmów kompozytowych w siłach zbrojnych.

REKLAMAWybór tego typu hełmu był poprzedzony analizami, które bazowały na doświadczeniach innych rodzajów sił zbrojnych, w tym poza granicami kraju, jak też tych z konfliktów zbrojnych. Doświadczenia te pokazały, że istnieje konieczność pozyskania - także dla lekkiej piechoty i innych specjalności wojskowych - hełmu spełniającego wymagania współczesnego pola walki. Hełm HP-05 spełnia nie tylko wymagania pododdziałów lekkiej piechoty, ale także wybranych stanowisk obsługi wozów bojowych piechoty, artylerii i innych specjalistycznych we wszystkich rodzajach Sił Zbrojnych RP.

Należy pamiętać, że dzisiaj hełm pełni rolę nie tylko ochrony balistycznej, ale jest również nośnikiem dodatkowego wyposażenia, takiego jak oświetlenie czy sprzęt noktowizyjny. Hełm balistyczny HP-05 (typ "high-cut") jest jednym z najnowszych tego typu produktów. Został on wyposażony w szyny akcesoryjne i gniazdo montażu gogli noktowizyjnych. Jest kompatybilny z wyposażeniem żołnierza: maską przeciwgazową, filtracyjną odzieżą ochronną, kamizelkami kuloodpornymi, indywidualnymi środkami łączności oraz urządzeniami do ochrony wzroku.

52 Batalion Lekkiej Piechoty z Komorowa jako pierwszy pododdział 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej otrzymał na wyposażenie hełmy balistyczne i już od stycznia prowadzone są szkolenia żołnierzy OT z ich wykorzystaniem. Z nowych hełmów będą mogli cieszyć się także żołnierze 53 Batalionu Lekkiej Piechoty stacjonującego w Siedlcach.Źródło zdjęcia: 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Zobacz również

SP nr 4 otrzymała wsparcie (zdjęcia)

6 lutego 2021, SP nr 4, red. Miłosz Magrzyk

Przekazane środki znacznie ułatwią uczniom i pracownikom przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Pamięć o ofiarach Holokaustu

5 lutego 2021, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Miłosz Magrzyk

Pamięć ta trwa i jest przekazywana nie tylko przez miejsca pamięci i instytucje, ale przede wszystkim przez ludzi.

Pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebujących

3 lutego 2021, Urząd Gminy w Wąsewie, red. Miłosz Magrzyk

W ramach wsparcia przewidziano rozdawanie produktów takich jak: cukier, mleko, olej, makaron, konserwy mięsne, ser żółty czy filety z makreli.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]