Przekazanie działki pod budowę komendy

Dodano: 19 lutego 2021 09:42, Autor: KWP z siedzibą w Radomiu, red. Miłosz Magrzyk

Jest to teren o powierzchni 11 489 metrów kwadratowych mieszczący się przy ulicy Broniewskiego w Ostrowi Mazowieckiej.
Dnia 18 lutego w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer dokonał darowizny na rzecz Skarbu Państwa - Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu - nieruchomości o powierzchni 11 489 metrów kwadratowych położonej w Ostrowi Mazowieckiej z przeznaczeniem pod budowę nowej siedziby KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

REKLAMAW uroczystym spotkaniu, w trakcie którego podpisano akt notarialny, udział wzięli: komendant wojewódzki policji z siedzibą w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion, burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer, zastępca komendanta wojewódzkiego policji z siedzibą w Radomiu insp. Dariusz Krzesicki i komendant powiatowy policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Krzysztof Szymański.

Dzięki wspólnym staraniom KWP z siedzibą w Radomiu, a przede wszystkim władz samorządowych, w 2017 roku decyzją władz miasta Ostrów Mazowiecka wygospodarowano na budowę nowej komendy powiatowej najbardziej dogodną lokalizację, jako priorytet przyjmując dostępność dla mieszkańców i zapewnienie bezpieczeństwa w mieście. Rada Miasta Ostrów Mazowiecka dnia 23 maja 2019 roku podjęła Uchwałę nr VII/61/2019 w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Skarbu Państwa prawa własności nieruchomości komunalnej położonej w Ostrowi Mazowieckiej - z przeznaczeniem na ten cel.

Nadinsp. Michał Ledzion podkreślił, że dzień 18 lutego 2021 roku to szczególna chwila dla całego garnizonu mazowieckiego, a zwłaszcza powiatu ostrowskiego. Przekazanie działki dla Policji rozpoczyna bowiem proces przygotowania i realizacji tej niezmiernie ważnej dla mieszkańców powiatu ostrowskiego inwestycji.

Obecna siedziba Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej znajdująca się przy ul. płk. Karola Piłata 12 nie spełnia obowiązujących standardów technicznych dotyczących między innymi dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obiekcie brakuje windy, część pomieszczeń wymaga gruntownego remontu, a powierzchnia użytkowa nie jest dostosowana do liczby osób pracujących w budynku. Brakuje też miejsc parkingowych - zarówno dla pojazdów służbowych, jak i interesantów.

Źródło zdjęć: KWP z siedzibą w Radomiu

Zobacz również

Policjant i żołnierz WOT pomogli kierowcy

19 lutego 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Wyjątkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne, które jeszcze kilka dni temu panowały w powiecie ostrowskim, wielu osobom sprawiały niemałe problemy.

Jechał za szybko. Stracił prawo jazdy

16 lutego 2021, KPP w OStrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Nadmierna prędkość jest szczególnie niebezpieczna na terenie obszaru zabudowanego, gdzie występuje zwiększony ruch.

Nietrzeźwy i bez uprawnień

9 lutego 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

17-latek kierował, mając w organizmie 0.72 promila alkoholu.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Biuro Tłumaczeń KOWER

ul. Szkolna 12A
07-300 Ostrów Mazowiecka

TŁUMACZENIA POŚWIADCZONE, ZWYKŁE - Z KAŻDEGO JĘZYKA EUROPEJSKIEGO !

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Street food Zapiekanki / Król lody tradycyjne

ul. 3 Maja 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

Lody tradycyjne. Smak, który pokochasz!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]