Przekazanie działki pod budowę komendy

Dodano: 19 lutego 2021 09:42, Autor: KWP z siedzibą w Radomiu, red. Miłosz Magrzyk

Jest to teren o powierzchni 11 489 metrów kwadratowych mieszczący się przy ulicy Broniewskiego w Ostrowi Mazowieckiej.
Dnia 18 lutego w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer dokonał darowizny na rzecz Skarbu Państwa - Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu - nieruchomości o powierzchni 11 489 metrów kwadratowych położonej w Ostrowi Mazowieckiej z przeznaczeniem pod budowę nowej siedziby KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

REKLAMAW uroczystym spotkaniu, w trakcie którego podpisano akt notarialny, udział wzięli: komendant wojewódzki policji z siedzibą w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion, burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer, zastępca komendanta wojewódzkiego policji z siedzibą w Radomiu insp. Dariusz Krzesicki i komendant powiatowy policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Krzysztof Szymański.

Dzięki wspólnym staraniom KWP z siedzibą w Radomiu, a przede wszystkim władz samorządowych, w 2017 roku decyzją władz miasta Ostrów Mazowiecka wygospodarowano na budowę nowej komendy powiatowej najbardziej dogodną lokalizację, jako priorytet przyjmując dostępność dla mieszkańców i zapewnienie bezpieczeństwa w mieście. Rada Miasta Ostrów Mazowiecka dnia 23 maja 2019 roku podjęła Uchwałę nr VII/61/2019 w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Skarbu Państwa prawa własności nieruchomości komunalnej położonej w Ostrowi Mazowieckiej - z przeznaczeniem na ten cel.

Nadinsp. Michał Ledzion podkreślił, że dzień 18 lutego 2021 roku to szczególna chwila dla całego garnizonu mazowieckiego, a zwłaszcza powiatu ostrowskiego. Przekazanie działki dla Policji rozpoczyna bowiem proces przygotowania i realizacji tej niezmiernie ważnej dla mieszkańców powiatu ostrowskiego inwestycji.

Obecna siedziba Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej znajdująca się przy ul. płk. Karola Piłata 12 nie spełnia obowiązujących standardów technicznych dotyczących między innymi dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obiekcie brakuje windy, część pomieszczeń wymaga gruntownego remontu, a powierzchnia użytkowa nie jest dostosowana do liczby osób pracujących w budynku. Brakuje też miejsc parkingowych - zarówno dla pojazdów służbowych, jak i interesantów.

Źródło zdjęć: KWP z siedzibą w Radomiu

Zobacz również

Policjant i żołnierz WOT pomogli kierowcy

19 lutego 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Wyjątkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne, które jeszcze kilka dni temu panowały w powiecie ostrowskim, wielu osobom sprawiały niemałe problemy.

Jechał za szybko. Stracił prawo jazdy

16 lutego 2021, KPP w OStrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Nadmierna prędkość jest szczególnie niebezpieczna na terenie obszaru zabudowanego, gdzie występuje zwiększony ruch.

Nietrzeźwy i bez uprawnień

9 lutego 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

17-latek kierował, mając w organizmie 0.72 promila alkoholu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]