Żołnierze WOT rapują

Dodano: 25 lutego 2021 08:50, Autor: 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

Jest język uniwersalny, wyjątkowy, zrozumiały dla wszystkich - muzyka. To ona od zawsze służy komunikacji, stoi ponad podziałami, otwiera i łączy ludzi. Dzięki muzyce słowa nabierają większego znaczenia.
Współczesne czasy wymagają współczesnych form, dostosowanych do współczesnego odbiorcy. Również w muzyce. Młodzi ludzie preferują różnorodne gatunki muzyczne, które z jednej strony odzwierciedlają ich indywidualne różnice osobowe, z drugiej - w odmienny sposób wpływają na ich obecne funkcjonowanie oraz kształtowanie osobowości i tożsamości.

REKLAMAHip-hop jest gatunkiem, który niesie świadome społeczne przesłanie. Jego moc to siła wpływu, której nikt nie bagatelizuje. Fenomenem są słowa. I o ile sama technika i jakość utworu zależą od talentu i muzykalności autora, to napisane teksty odwzorowują uczucia, emocje i pragnienia nie tylko jednostki. Potrafią stać się manifestem, zbiorem postulatów, mogą połączyć wielu ludzi, dzięki którym słowa można wcielić w życie.

Sposób wyrażania siebie poprzez muzykę stosuje 2 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy już dawno odkryli w sobie pasję do tworzenia rapu. St. szer. Jarosław Kozłowski oraz st. szer. Aron Szostak, żołnierze 52 Batalionu Lekkiej Piechoty, pochodzący z Ostrołęki oraz Ostrowi Mazowieckiej, w zeszłym roku jako muzycy dali się poznać w utworach pt. "Biało-czerwona" oraz "Jestem terytorialsem".

W lutym miała miejsce premiera ich pierwszego teledysku, który raperzy żołnierze nagrali we współpracy z Romanem Bosskim, założycielem fundacji i projektu "Drużyna Mistrzów. Sport. Muzyka. Pasja". Klip można zobaczyć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=BdlD4icAYso.Źródło zdjęcia: 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Zobacz również

Zaprezentuj swoją twórczość

23 lutego 2021, Biblioteka Publiczna w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, kto może przyczynić się do powstania wystawy, której wernisaż jest zaplanowany na Dzień Kobiet.

Kolejny sukces Julii Żyłowskiej w konkursie fotograficznym

23 lutego 2021, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie, red. Miłosz Magrzyk

Młodzież mogła wybrać jedną z 3 form wypowiedzi artystycznej: opowiadanie, wiersz lub fotografię.

Dobre starty na Warszawskiej Grandzie (zdjęcia)

22 lutego 2021, Academia Gorila Ostrów Mazowiecka, red. Miłosz Magrzyk

Przeprowadzono ponad 80 pojedynków.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

ŻALMAL

ul. Duboisa 82
07-300 Ostrów Mazowiecka

Żaluzje, rolety, moskitiery, markizy, karnisze, plisy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]