Ostrovia pokonała Vulcan (zdjęcia)

Dodano: 27 kwietnia 2021 09:05, Autor: KS Ostrovia (drużyna kobiet), red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, jakim wynikiem zakończyła się rywalizacja piłkarek.
Po prawie półrocznej przerwie Ostrovia (drużyna kobiet) wróciła do walki o punkty ligowe. Było trudno, gdyż przez ostatni lockdown zawodniczki praktycznie nie mogły trenować. Rundę wiosenną zaczęły z lekkim opóźnieniem, ponieważ ominęły je trzy pierwsze mecze - zostaną one rozegrane w czerwcu. Mimo to zaczęły z przytupem.

W niedzielne popołudnie wybrały się do Otwocka. Trener miał do dyspozycji wszystkie zawodniczki. Na boisko wybiegły skoncentrowane, bo zależało im na tym, aby dobrze wejść w mecz. Od początku spotkania było widać przewagę drużyny Ostrovia. Piłkarki długo utrzymywały się przy piłce, prowadziły grę, a przeciwniczki rzadko pojawiały się na ich połowie. Taki stan rzeczy szybko poskutkował bramką. Jako pierwsza na listę strzelczyń wpisała się Marzena Dzierka. Chwilę później, drugiego gola, strzeliła Amelia Skowrońska. Niestety pewna dekoncentracja kosztowała zawodniczki utratę dwóch bramek. Przed przerwą jednak trzecią bramkę dla drużyny zdobyła ponownie Amelia Skowrońska.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Ostrovia nadal grała swoje, a przeciwniczki starały się w tym przeszkadzać. W tej części spotkania bramkę dla ostrowskiego zespołu najpierw zdobyła Izabela Lenarczyk, a potem Amelia Skowrońska.

Warto również zaznaczyć, że Ostrovia wypracowywała bardzo dużo sytuacji, oddawała dużo strzałów na bramkę. Niestety minimalnie rozregulowane celowniki sprawiały, że piłka przelatywała tuż obok słupka lub trafiała w poprzeczkę albo prosto w bramkarkę gospodyń. Niemniej jest to dobra wróżba na przyszłość, świadcząca o potencjale do strzelania. Ostateczny wynik spotkania - KS Vulcan Wólka Mlądzka - KS Ostrovia 2:5.

Skład: Paulina Pakieła, Aleksandra Wilk, Klaudia Zaręba, Adrianna Grabowska, Sylwia Śladewska, Marzena Dzierka, Natalia Komor, Karolina Piasecka, Michalina Chrobot, Amelia Skowrońska, Izabela Lenarczyk, Paulina Jarmoluk, Patrycja Cichowska, Ewelina Grucelska, Kinga Nienałtowska, Natalia Grucelska i Amelia Pełszyńska.

Następny mecz piłkarki zagrają u siebie, na stadionie przy ul. Warchalskiego. Dnia 8 maja będą podejmować KS Wilanów, z którym to mają rachunek do wyrównania (w rundzie jesiennej wygrywały 3:1, by na koniec przegrać 3:4).

Źródło zdjęć: KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - drużyna kobiet

Uczniowie SP nr 4 świętowali Światowy Dzień Ziemi (zdjęcia)

26 kwietnia 2021, SP nr 4, red. Miłosz Magrzyk

Dzieci zdobyły informacje m.in. dotyczące sposobów wykorzystania surowców wtórnych.

MOSiR otwiera Omegę i korty

25 kwietnia 2021, Miłosz Magrzyk

Sprawdź, w jakich godzinach obiekty sportowe będą czynne.

Remont w świetlicy w Dąbrowie (zdjęcia)

22 kwietnia 2021, UG w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

Główny cel wykonywanych prac obejmuje poprawę jakości standardu życia mieszkańców, utworzenie dla nich miejsca do spotkań.