Gmina Brok z dofinansowaniem w ramach MIWOP 2021

Dodano: 4 czerwca 2021 10:00, Autor: UG w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Tworzenie dodatkowych miejsc zieleni miejskiej oraz wzbogacenie istniejących ma korzystny wpływ na poprawę warunków mikroklimatycznych.
Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza to program samorządu woj. mazowieckiego, którego celem jest polepszenie jakości życia mieszkańców regionu poprzez poprawę jakości powietrza. W ramach MIWOP 2021 gmina Brok otrzymała dofinansowanie w kwocie 37.705,97 zł na zadanie pn. "Zagospodarowanie terenów zielonych przy ul. Promenada w Broku", które będzie polegało na nasadzeniu drzew, traw ozdobnych i bylin na terenie portu oraz wzdłuż wskazanej ulicy w Broku.

REKLAMARealizacja zadania jest niezbędnym elementem wspomagającym poprawę jakości powietrza, którym oddychamy. Nasadzenia roślinności zwiększają izolację przeciwpyłową i przeciwgazową, co korzystnie wpływa na ograniczenia emisji zanieczyszczeń - zarówno komunikacyjnych, jak i pochodzących z innych źródeł.

Ponadto, oprócz korzystnego wpływu zieleni miejskiej na klimat, starannie zaprojektowane i utrzymane w dobrym stanie tereny zielone są również ozdobą oraz sprzyjają relaksowi i wypoczynkowi.Źródło zdjęcia: UG w Broku

Zobacz również

Specjalistyczny sprzęt pożarniczy dla OSP w Jelonkach (zdjęcia)

2 czerwca 2021, UG w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Sprawdź, w co wyposażono jednostkę.

Cyrki ruszają w Polskę. Już nigdy nie będą takie same

31 maja 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Nadchodzi sezon cyrkowy, a razem z nim szykują się potężne zmiany. Największe widowiska odbędą się jednak w odmienionej formie. A to za sprawą trendu, który rozwija się od pewnego czasu również w Polsce.

Uczestnicy Rodzinnych Rajdów Rowerowych zwiedzali Ostrów

29 maja 2021, UM, red. Miłosz Magrzyk

Przed ratuszem spotkali się z burmistrzem Jerzym Bauerem.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pawlak & Pawlak

ul. Małkińska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

FOTOWOLTAIKA OSTRÓW MAZ

Pierogownia. Catering Zdrojkowscy.

ul. Plac Waryńskiego 2D
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]