Street art z "Beeskim"

Dodano: 19 lipca 2021 09:13, Autor: MDK, red. Miłosz Magrzyk

Uczestnicy zajęć poznają podstawy tworzenia muralu.
Mural jest bardzo popularną formą artystyczną. Przygotowanie graffiti na ścianie budynku angażuje emocjonalnie jego współtwórców i współtwórczynie, wzmacniając walory edukacyjne zajęć. Mural dzięki swojej widzialności silnie oddziałuje na przestrzeń publiczną; często oswaja nieprzystępne dotąd miejsca. Możliwość wspólnej pracy nad graffiti jednoczy grupę, sprawia, że temat, któremu poświęcony jest mural, staje się obiektem zainteresowania nie tylko osób tworzących, ale i przechodniów obserwujących pracę na co dzień.

REKLAMADla kogo? Osób w wieku 10-16 lat

Liczebność grupy: 15 osób

Warsztaty odbywają się cyklicznie:

- 22.07, godz. 10.00,

- 23.07, godz. 10.00,

- 26.07, godz. 10.00,

- 28.07, godz. 10.00.

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy: 793 808 057.

Pierwszy etap warsztatu stanowi prezentacja wyjaśniającą, czym jest street art zaangażowany społecznie. Uczestnicy zajęć poznają historię tej formy sztuki, dowiedzą się również, jakie idee ze sobą niesie i czemu (komu) może służyć.

Następnym krokiem w realizacji warsztatu jest dyskusja o konkretnym temacie/problemie, którego dotyczyć ma mural. Burza mózgów angażująca wszystkie osoby uczestniczące w zajęciach pozwala na zaprojektowanie muralu.

Kolejny etap to warsztaty z kastomowania jeansu, czyli kreatywne zajęcia artystyczne, które pozwolą uczestnikom odświeżyć starą kurtkę jeansową lub po prostu dodać jej nowego i niepowtarzalnego wyglądu. Na tak niewielkiej powierzchni uczestnicy nauczą się projektować przestrzeń, która przyda się podczas malowania muralu.

Ostatni, najdłuższy etap warsztatu, obejmie prace stricte malarskie, których początek stanowi przygotowanie podkładu. Uczestnicy, wraz z prowadzącym, będą mieli możliwość włożenia swojej części w powstający mural.

Piotr "Beeski" Kania - od 2008 roku zajmuje się customem kurtek jeansowych, co z biegiem lat przerodziło się w tworzenie designe'u w wersji użytkowej, nośnej. Głównie pracuje na małych formatach, choć na swoim koncie ma kilka wielkoformatowych prac. Jest rzemieślnikiem artystycznym i poprzez najróżniejsze narzędzia stara się wyrażać kreatywność, wizje i emocje. Na przestrzeni lat regularnie dzieli się wiedzą i umiejętnościami z zakresu street artu użytkowego z tymi, którzy chcą sięgnąć po nowe umiejętności.

Zadanie jest realizowane w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021 pt. "Warsztaty sztuki ludowej Kurpi Puszczy Białej". Dofinansowano je ze środków ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Uczniowie Ekonomika na nagraniu programu "Mam Talent" (zdjęcia)

19 lipca 2021, ZS nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Zdjęcia do kolejnej edycji programu trwały około 8 godzin.

Wystawa fotografii Jarka Jarosza

18 lipca 2021, Jatki, red. Miłosz Magrzyk

Jarek Jarosz to absolwent Wydziału Produkcji Filmowej na University of West London.

Spotkanie ze skautami w gminie Brok

17 lipca 2021, KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci wspólnie ze strażakami, przedstawicielami sanepidu i starostwa odwiedzają harcerzy na obozach, aby rozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]