77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego (zdjęcia)

Dodano: 1 sierpnia 2021 18:46, Autor: Miłosz Magrzyk

1 sierpnia to wyjątkowa data w polskim kalendarzu. To dzień przeznaczony na zadumę, refleksję nad wydarzeniami, które miały miejsce kilkadziesiąt lat temu.
1 sierpnia o godz. 17.00 (tzw. godzina "W") 1944 roku oficjalnie wybuchło Powstanie Warszawskie - największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie, zorganizowana w ramach akcji "Burza". Powstanie swoim zasięgiem terytorialnym objęło część lewobrzeżnych dzielnic miasta, niewielki obszar prawobrzeżnej Warszawy, ale także Puszczę Kampinoską, Legionowo i okolice Marek. Celem powstańców była wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej Polska. Do pierwszych walk z okupantem doszło już ok. godz. 14 na Żoliborzu, następnie na Woli i w Śródmieściu-Północ - czytamy na profilu facebookowym Muzeum Domu Rodziny Pileckich.

REKLAMAJak co roku, tak i dzisiaj, na ostrowskim cmentarzu zgromadziły się osoby chcące oddać hołd powstańcom warszawskim, ludziom walczącym o wolność. Podczas obchodów nie zabrakło okolicznościowych przemówień, a także złożenia kwiatów i zapalenia zniczy.Zobacz również

Kolejna 100-latka w gminie Ostrów Mazowiecka (zdjęcia)

31 lipca 2021, UG w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Pani Irena urodziła się 28 lipca 1921 roku w Nieskórzu, gdzie mieszka do dziś.

Remonty cząstkowe dróg gminnych (zdjęcia)

29 lipca 2021, UG w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

Remonty cząstkowe wykonuje się z zastosowaniem emulsji i grysu.

Morze wyrzuciło butelkę z listem. Jego treść łamie serce

29 lipca 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Turyści spacerujący po plaży w jednej z nadmorskich miejscowości zobaczyli butelkę, którą na ląd wyrzuciło morze. W środku znajdowała się zawinięta w rulon kartka. Okazało się, że był to poruszający list ojca do zmarłej córki.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]