MKS Małkinia. Zwycięstwo na swoim podwórku

Dodano: 21 kwietnia 2006 07:16, Autor: K.Ż.

19 kwietnia odbył się zaległy mecz 17 kolejki, w którym rolę gospodarza pełnił MKS Małkinia, podejmując drużynę Victoria Kałuszyn. Osiemnastopunktowa przewaga MKS-u nad rywalem, pozwoliła przypuszczać, że to właśnie gospodarze są teoretycznym faworytem tego spotkania.
Dodatkową motywacją do zdobycia 3 punktów na własnym boisku, była chęć umocnienia swojej pozycji w tabeli oraz możliwość zbliżenia się do wicelidera grupy, którą obecnie zajmuje ŁKS Łochów, prowadzony przez byłego trenera MKS-u (p. Z. Suchodolskiego).
Pierwsze minuty meczu ukazywały wyrównany poziom gry obu drużyn, ze wskazaniem na gospodarzy. Wiele indywidualnych akcji zakończonych próbą strzału na bramkę, okazały się być jedynie sprawdzeniem umiejętności bramkarzy, którzy w całym meczu spisywali się znakomicie.
Bezbramkowy remis do przerwy doprowadził do zaostrzenia się stylu gry, o czym świadczy aż 6 żółtych kartek oraz 1 czerwona. Druga połowa toczyła się zdecydowanie pod dyktando MKS-u. Łatwe rozgrywanie piłki na połowie drużyny z Kałuszyna, powoliło odczuć kibicom, że „bramka wisi w powietrzu”. Starania gospodarzy zaprocentowały już w 65 min. po indywidualnej akcji R. Przesmyckiego, którego strzał na bramkę dobił D. Stachurski ustalając wynik na 1:0 dla MKS-u Małkinia.
Do końca meczu, piłkarze prezentowali zacięty i ostry football. Dowodem na to był faul kapitana MKS-u – J. Polaka we własnym polu karnym, na co sędzia bez namysłu odpowiedział czerwonym kartonikiem. Próba wyrównania wyniku przez zawodników Victorii, okazała się być jednak szczęśliwa dla gospodarzy, którzy przeprowadzając szybką kontrę doprowadzają do podwyższenia wyniku w doliczonym czasie na 2:0 po strzale G. Kuropatwy w róg bramki. Aktualnie MKS Małkinia plasuje się na 3 miejscu w tabeli z dorobkiem 38 punktów, tracąc do wicelidera 4 punkty, zaś do lidera 12. Victoria Kałuszyn zajmuje 11 miejsce z dotychczasowym dorobkiem 22 punktów.