Gmina Andrzejewo: wybrano sołtysów w nowych sołectwach (zdjęcia)

Dodano: 18 września 2021 10:53, Autor: UG w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

O wynikach poinformował Urząd Gminy w Andrzejewie.
31 marca 2021 r. Rada Gminy Andrzejewo podjęła Uchwałę nr XXI/139/2021 w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami gminy Andrzejewo. Podjęcie tej uchwały było pierwszym krokiem do spełnienia przez gminę prośby mieszkańców, tj. podziału sołectwa Ołdaki-Polonia na dwa sołectwa, tj. Ołdaki-Polonia i Grodzick-Ołdaki.

REKLAMA6 maja 2021 r. Rada Gminy Andrzejewo podjęła kolejną uchwałę, tym razem nr XXII/144/2021, w sprawie wystąpienia do wójta gminy Andrzejewo z wnioskiem o przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami. Po wejściu w życie tej uchwały 7 maja 2021 r. zostało podpisane przez wójt gminy Andrzejewo Zarządzenie nr 209/2021 w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami sołectwa Ołdaki-Polonia, które zostały ustalone na okres 17-27 maja 2021 r.

Jako narzędzie konsultacyjne zastosowane zostały ankiety, w których mieszkańcy zarówno wsi Ołdaki-Polonia, jak i Grodzick-Ołdaki mogli wyrazić swoje opinie na temat podziału sołectwa na dwa sołectwa, tj. sołectwo Ołdaki-Polonia i sołectwo Grodzick-Ołdaki. Za podziałem sołectwa opowiedziały się 44 osoby, przeciwna była 1 osoba.

Po przeprowadzonych konsultacjach Rada Gminy Andrzejewo, 29 czerwca 2021 r., podjęła Uchwałę nr XXIII/152/2021 w sprawie podziału sołectwa Ołdaki-Polonia i utworzenia sołectwa Ołdaki-Polonia oraz sołectwa Grodzick-Ołdaki. Po wejściu w życie tej uchwały w obu sołectwach przeprowadzono wybory sołtysów i rad sołeckich.

Nowymi sołtysami zostali:

- sołectwo Ołdaki-Polonia - Andrzej Zaręba,

- sołectwo Grodzick-Ołdaki - Tomasz Żyłowski.

Na członków rad sołeckich wybrano następujące osoby:

- sołectwo Ołdaki-Polonia: Łukasz Wyszomirski (przewodniczący), Małgorzata Krasowska-Mórawska, Stanisław Godlewski,

- sołectwo Grodzick-Ołdaki: Magdalena Żyłowska (przewodnicząca), Barbara Żyłowska, Agata Żyłowska.


Zobacz również

Seniorzy aktywni w życiu społeczno-kulturalnym (zdjęcia)

18 września 2021, UG w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

W roku 1990 Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, popularnie nazywany Dniem Seniora. Z tej okazji odbyło się spotkanie seniorów z gminy Stary Lubotyń z przedstawicielami władz samorządowych i instytucji działających w gminie.

Uroczyste obchody 77. rocznicy bitwy pod Pecynką (zdjęcia)

17 września 2021, UG w Wąsewie, red. Miłosz Magrzyk

W uroczystościach, które odbyły się na początku września, wzięli udział kombatanci zrzeszeni w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej, przedstawiciele władz państwowych, powiatowych, gminnych, leśnicy, harcerze oraz dyrektorzy i młodzież szkolna ze sztandarami.

I Memoriał Zygmunta Klepackiego (zdjęcia, wideo)

16 września 2021, UM, red. Miłosz Magrzyk

W sobotę w Ostrowi Mazowieckiej odbył się I Memoriał Zygmunta Klepackiego. Turniej Podnoszenia Ciężarów. Zawody przeprowadzono w Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Rubinkowskiego.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Działamy na terenie Ostrowi Mazowieckiej i okolic! Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]