V Prezentacje Gitarowe - kilka słów podsumowania

Dodano: 27 kwietnia 2006 17:04, Autor: A.G.entka


Już po raz piąty odbyły się w naszym mieście Prezentacje Gitarowe. W niedzielę (23 kwietnia) od godziny 17.00 sala widowiskowo-kinowa wypełniona była muzyką. Muzycy doświadczeni i debiutujący, młodzi i starzy prezentowali swoje umiejętności tłumnie przybyłym słuchaczom. Koncert podzielony był na dwie części. Pierwsza zarezerwowana była dla "naszych" muzyków tj. umuzykalnionych mieszańców Ostrowi i okolic, którzy w jakiś sposób związani są z MDKiem, natomiast druga część to występ gościa. Tegoroczne - jubileuszowe - prezentacje uświetnił swoją grą Krzysztof Misiak - gitarzysta zespołu Chylińska, lider zespołu S.O.S. Gość zaserwował nam dużą dawkę dobrej, ciekawej muzyki, a także trochę śmiechu (sympatyczne "zapychacze słowne" miedzy utworami muzycznymi).
Optymistycznie nastraja fakt, że poziom Prezentacji z roku na rok znacznie się podwyższa. Oby tak dalej.
Całość poprowadził p. Janusz Spaulenok.

Uczestnicy V prezentacji Gitarowych:
Bączyk Paweł
Urbanowska Kasia
Dudek D.
Ostrowski Marcin, Chromiński Witek, Tarczyński Tomek
Turski Damian, Olszewski Jarek, Kołacz Krystian, Klepacki Łukasz
Gołąb Daria, Kowalczyk Marta
Swaczyna Michał
Kaja Paweł, Chruściel Krzysztof, Gryczon Adam, Legacki Tomek, Gaś Waldek
Pakieła Paweł
Bączyk Michał

Należałoby wspomnieć jeszcze o jednym dość istotnym szczególe. Koncert był podzielony na dwie części 15minutową przerwą. Pytanie, czy nie była ona za długa? Otóż nie. Warunki panujące na sali były tragiczne i była ona konieczna. Przy wszystkich niemal miejscach zajętych - atmosfera była naprawdę "ciężka". Artyści na scenie mieli zapewnione dodatkowe atrakcje (i stopnie temperatury) przez reflektory. W skrócie: warunki są koszmarne. Uciążliwe dla słuchaczy i dla występujących (dla organizatorów zapewne też - sprzęt mający swoje lata czasem potrafi zastrajkować).
Kiepsko przedstawia się wizja rozwoju kulturalnego ostrowiaków, którzy chcą przychodzić na seanse kinowe/koncerty/konkursy recytatorskie i inne (o czym świadczy frekwencja ostatnich imprez), ale ich zapał gaszony jest przez te warunki.

Prowadzący koncert - p. Janusz SpaulenokGość specjalny - Krzysztof Misiak


Zgromadzona widownia

(przepraszamy za niską jakość zdjęć)

Komentarze

Dodano: 27 kwietnia 2006 22:43, ~wow

Dlaczego niewiadomo kto to jest na tych zdjęciach, podpis pod innymi zdjęciami też powinien być, czy są zdjęcia wszystkich grających?

 

Dodano: 27 kwietnia 2006 23:16, ~stefan zza płota

noooooooooo wlasnie wow na racje co wy nie podpisujeta gitarofcof???

 

Dodano: 28 kwietnia 2006 08:47, ~salo

Nie chcę się rozpisywać. Powiem tylko tyle. Podobało mi się, pierwszy raz byłem na Prezentacjach i na pewno nie ostatni. Brawo!

 

Dodano: 29 kwietnia 2006 09:25, ~Autorka

Nazwiska grających otrzymałam dopiero po występię. Były one w innej kolejności niż ta, w której występowali muzycy (ba, nawet byli pisani po kilka razy). Oczywiście kilka zdjęć mogłam podpisać, choćby ze względu na to, że akurat te osoby znam, ale byłoby to niesprawidliwością zupełną wobec reszty. W związku z tym podpisani zostali tylko - szef :) i gwiazda wieczoru (i ldwie widoczna widownia :P).

 

Dodano: 30 kwietnia 2006 17:15, ~papkin

Do autorki: .......pisząc cokolwiek przed publiczną prezentacją trzeba najpierw pomyśleć, ustalić kryteria, przeanalizować, skonsultować..... itd. A i tak znajdzie się zawsze ktoś niezadowolony. Mimo wszystko należałoby pokazać wszystkich wykonawców. Pominięcie kogokolwiek jest błędem dziennikarskim. A to się niestety stało. Szkoda.

 

Dodano: 1 maja 2006 08:43, ~Mlody gniewny

Papkin przypominam Ci że ludzie pracujący(piszący) w OPI nie mają wykształcenia dziennikarskiego, więc proszę daruj sobie Te ciekawe wywody....

 

Dodano: 1 maja 2006 08:44, ~Mlody gniewny

Cieszcie się że macie taki portal....

 

Dodano: 1 maja 2006 10:49, ~Autorka

Papkin: owszem wypadałoby pozakać zdjęcia wszyskich jednak... aparat jakim dysponuję (prywatny) nie jest przystosowany do takiej pracy (no ewentualnie ja nie umiem nim pracować) i jakoś reszty zdjęć była dużo gorsza od prezentowanych (do takiego stopnia, że praktycznie nie było widać kto na danym foto jest) więc na dobrą sprawę na jedno by wyszło.

 

Dodano: 2 maja 2006 09:45, ~papkin

Do organizatorów koncertu: ..... gratuluję - utalentowani wykonawcy, sprawne prowadzenie i wreszcie ... licznie zgromadzona publiczność. Więc jednak, wbrew temu co pisze autorka artykułu, optymistyczna wizja rozwoju kulturalnego ostrowiaków.

 

Dodano: 2 maja 2006 11:31, ~salo

czy ja wiem

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]