Znakomita forma Adama Laskowskiego

Dodano: 25 października 2021 08:15, Autor: KPP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Policjant asp. szt Adam Laskowski utrzymuje świetną formę. W sezonie praktycznie z każdych zawodów w brazylijskim jiu-jitsu, w których uczestniczył, przywoził trofea.
Adam Laskowski służy w Policji 19 lat. Sportem zainteresował się już na początku lat 90. Jego zainteresowania skupiły się na chińskich systemach samoobrony. 3 lata temu postanowił spróbować swoich sił w brazylijskim jiu-jitsu i to ta dziedzina skradła jego serce. Na co dzień trenuje w lokalnym klubie sportowym, jakim jest Academia Gorila. Mimo krótkiego stażu we wspomnianej dyscyplinie praktycznie z każdych zawodów przywozi trofea.

Na początku marca na VIII Gran Prix Polski w Mińsku Mazowieckim zdobył srebrny medal w kategorii niebieski pas do -100,5 kg. Następnie w czerwcu w XI Pucharze Polski No Gi Jiu Jitsu w Luboniu również zdobył srebro. Potem kilka dni później na I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu Gi i No Gi w Mińsku Mazowieckim wywalczył aż dwa złote medale w dwóch kategoriach wiekowych. Jeszcze pod koniec czerwca na XVII Mistrzostwach Polski w formule ADCC w Warszawie zdobył złoto oraz brąz również w dwóch kategoriach wiekowych. We wrześniu na XVIII Pucharze Polski BJJ w formule Gi w Koninie otrzymał srebro. Pod koniec września na XI Mistrzostwach Polski No Gi w Luboniu zdobył brąz. Z początkiem października uczestniczył w XII Turnieju No Gi Fight Grappler Cup w Mińsku Mazowieckim, skąd wrócił ze złotem. W pierwszej połowie października na XVII Mistrzostwach Polski BJJ w formule Gi wywalczył brązowy medal w swojej kategorii wagowej, czyli do 100,5 kg.

Jeszcze w tym roku w listopadzie przed Adamem Laskowskim jeden z ważniejszych turniejów. Będą to VII Mistrzostwa Europy CBJJP 2021 w Luboniu.

Źródło zdjęć: archiwum sportowca

W związku ze sprawą dotyczącą kradzieży jednośladu kryminalni zatrzymali 42-letniego mężczyznę.

Kiedy wymienić opony na zimowe? Rozwiewamy odwieczny dylemat

23 października 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Choć opady śniegu zdarzają się w Polsce coraz rzadziej, nie warto rezygnować z wymiany opon na zimowe. W polskim prawie nie ustanowiono takiego obowiązku, jednak kierowcy powinni zadbać o odpowiednie ogumienie dla własnego bezpieczeństwa.

Pożar bel. Ponowna interwencja straży (zdjęcia)

22 października 2021, OSP w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

21 października do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz dogaszenie tlącej się słomy.