I Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej

Dodano: 14 maja 2006 09:13, Autor: Remigiusz Danelczyk


5 maja w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się I Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej. Na estradzie wystąpiło 22 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych ze szkół z terenu powiatu ostrowskiego. Zaprezentowali oni utwory z polskich filmów od tuż powojennych „Zakazanych Piosenek” po najnowsze seriale „Klan” i „Magda M.”. Festiwal prowadziła pani Hania Sasinowska. Jury pod przewodnictwem pani Bożeny Harasimowicz-Pęzy, wokalistki, lidera grupy „The Voice” i dyrygenta Ostrołęckiego Chóru Kameralnego przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej:
- I miejsce otrzymała Martyna Lewocz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę „Kaczka Dziwaczka” z filmu „Akademia Pana Kleksa”,
- II miejsce zajęła Marta Kowalczyk również ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę „Ruchome piaski” z filmu „Nocne Graffiti”,
- III miejsce przypadło exequo Martynie Szeligowskiej i Agacie Bojanowskiej. Obie wokalistki są reprezentantkami Szkoły Podstawowej w Andrzejewie.
- wyróżnienie otrzymała Klaudia Dąbkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, która zaprezentowała piosenkę „Pałacyk Michla” z filmu „Zakazane piosenki”.

w kategorii gimnazjum:
- I miejsce zajęła Ewelina Wojtkowska reprezentująca Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę „Podróż w krainę baśni” z filmu „Podróże Pana Kleksa”
- II miejsce przypadło Magdalenie Rosińskiej z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Nagoszewie za piosenkę „Parę chwil” z serialu „Egzamin z Życia”,
- III miejsce otrzymała Emilia Wojtasik z Publicznego Gimnazjum w Starym Lubotyniu za piosenkę „Od nocy do nocy” z filmu „Noce i dnie”.

Najmłodszym uczestnikiem Festiwalu, który nie miał konkurencji w swojej kategorii była Sara Krześniak, uczennica trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Broku, która ładnie wyśpiewała utwór „Jak rozmawiać trzeba z psem” ze wspomnianej już „Akademii Pana Kleksa”
Organizatorem IFPPF był Miejski Dom Kultury. Zapraszamy na kolejny festiwal za rok. Żywimy nadzieję, że spotka się on z większym zainteresowaniem ze strony uczestników.

Komentarze

Dodano: 14 maja 2006 17:52, ~Biały

W Jedynce dzieci świetnie śpiewają, nic dziwnego, że zajęły pierwsze miejsca. Zresztą to najfajniejsz szkoła w mieście.

 

Dodano: 14 maja 2006 17:59, ~miłośnik piosenki

Uczniowie jedynki wygrali też konkurs "Śpiewaj z Hugo"

 

Dodano: 15 maja 2006 08:58, ~ma

Czekamy na relację z konkursu "Śpiewaj z Hugo"!!!!!! W końcu zajęliśmy I miejsce!!!!!!!

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]