Święto Niepodległości w SP w Andrzejewie (zdjęcia)

Dodano: 18 listopada 2021 08:31, Autor: UG w Andrzejewie / SP, red. Miłosz Magrzyk

Wychowawcy klas przeprowadzili lekcje o tematyce patriotycznej, zapoznali dzieci i młodzież z wydarzeniami związanymi z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.
W tym roku obchodziliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na wiele sposobów staraliśmy się uczcić to ważne dla nas, Polaków, wydarzenie. 9 listopada 2021 r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu historycznym poświęconym odzyskaniu niepodległości, które zostało przeprowadzone przez lokalnego pasjonata historii Marka Krajewskiego.

REKLAMAPonadto delegacja uczniów na czele z dyrektorem Wojciechem Strzeszewskim odwiedziła na andrzejewskim cmentarzu groby żołnierzy, którzy oddali swoje życie za ojczyznę.

Szkoła Podstawowa im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie 10 listopada 2021 r. kolejny raz uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji #Szkoła do hymnu. Wszyscy uczniowie i nauczyciele o godz. 11.11 zebrali się na sali gimnastycznej i z powagą i ze wzruszeniem w głosie odśpiewali słowa Mazurka Dąbrowskiego. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddaliśmy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli, i tym, którzy żyją. Żeby przybliżyć sylwetki Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa zorganizowano wystawę pt. Ojcowie niepodległości.

Wychowawcy klas przeprowadzili też lekcje o tematyce patriotycznej, zapoznali dzieci i młodzież z wydarzeniami związanymi z odzyskaniem niepodległości. Podczas zajęć uczniowie i nauczyciele tworzyli tzw. karty cytatów znanych Polek i Polaków, w ramach akcji Warte zapamiętania. Cytaty patriotyczne skłoniły wszystkich do przemyśleń na temat życia i roli patriotyzmu w dzisiejszym świecie. Co więcej, w każdej z klas uczniowie wykonali ciekawe gazetki historyczne prezentujące trudny proces walki o wolność Polski.


Zobacz również

Sfinalizowano prace budowlane na ul. Pasterskiej (zdjęcia)

17 listopada 2021, UM, red. Miłosz Magrzyk

Wykonawcą robót na odcinku ok. 227 m był Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Ostrowi Mazowieckiej.

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości (zdjęcia)

17 listopada 2021, Małgorzta Wójcicka / ZS CKR, red. Miłosz Magrzyk

10 listopada 2021 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie obchodzono uroczystość 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

VI Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna (zdjęcia)

16 listopada 2021, UG w Małkini Górnej, red. Miłosz Magrzyk

W turnieju rywalizowało 48 zawodników.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]