Terytorialsi. Ostatnia przysięga w tym roku (zdjęcia)

Dodano: 23 listopada 2021 09:37, Autor: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

20 listopada w Ciechanowie odbyła się ostatnia w 2021 roku przysięga wojskowa żołnierzy obrony terytorialnej. Podczas uroczystości po raz pierwszy słowa roty przysięgi zostały wypowiedziane na sztandar 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Szeregi mazowieckich terytorialsów powiększyły się o 71 żołnierzy, którzy złożyli przysięgę wojskową, oraz 30 rezerwistów, którzy ukończyli 8-dniowe szkolenie wyrównawcze. Żołnierze, którzy złożyli w sobotę przysięgę, już za miesiąc rozpoczną szkolenia rotacyjne w pododdziałach, do których zostali przypisani ze względu na swoje miejsce zamieszkania.

REKLAMAPodczas uroczystości 4 żołnierzy zostało wyróżnionych listem gratulacyjnym za osiągnięcie najwyższych wyników podczas szkolenia podstawowego. W imieniu dowódcy listy gratulacyjne wręczył zastępca ppłk Artur Inczewski. Wszyscy wyróżnieni to mieszkańcy Warszawy, wśród nich zaledwie 18-letni szer. Wiktor Marciniak, który postanowił połączyć naukę ze służbą ojczyźnie.

W 5. Mazowieckiej Brygad Obrony Terytorialnej do końca roku odbędzie się jeszcze 1 powołania do terytorialnej służby wojskowej. Zaplanowane jest ono na 10 grudnia i potrwa 2 dni, ponieważ kontynuacja szkolenia odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2022 roku (30.01 - 12.02)

Zostań jednym z nich!

Ochotnicy, którzy są pełnoletni (18-55 lat w korpusie szeregowych lub 18-63 lata w korpusie oficerskim), posiadają obywatelstwo polskie, ich zdrowie pozwala na pełnienie służby wojskowej i chcieliby spróbować swoich sił w szeregach formacji, jaką jest WOT, mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych wojskowych komendach uzupełnień, jak i przez internet: poprzez platformę e-PUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/, który pomoże w procedurze rekrutacyjnej. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć również na stronie: https://www.wojsko-polskie.pl/5bot/.

Obecnie w WOT służy 30 tysięcy żołnierzy, z czego ponad 2200 stanowią żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.Zobacz również

Gruntowny remont kuchni w strażnicy OSP w Starym Lubotyniu (zdjęcia)

23 listopada 2021, UG w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

Dotychczasowa kuchnia znacznie odbiegała od współczesnych standardów.

Terapia genowa w walce z SMA. Filip Nowacki potrzebuje pomocy

22 listopada 2021, Miłosz Magrzyk

Jeśli możesz, wesprzyj małego wojownika.

Wycieczka do Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Lublina (zdjęcia)

22 listopada 2021, SP w Ołdakach-Polonii, red. Miłosz Magrzyk

Program podróży był bardzo bogaty i zróżnicowany. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Lublina, poznali ich bogatą historię oraz piękne zabytki i atrakcje.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]