Terytorialsi. Ostatnia przysięga w tym roku (zdjęcia)

Dodano: 23 listopada 2021 09:37, Autor: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

20 listopada w Ciechanowie odbyła się ostatnia w 2021 roku przysięga wojskowa żołnierzy obrony terytorialnej. Podczas uroczystości po raz pierwszy słowa roty przysięgi zostały wypowiedziane na sztandar 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Szeregi mazowieckich terytorialsów powiększyły się o 71 żołnierzy, którzy złożyli przysięgę wojskową, oraz 30 rezerwistów, którzy ukończyli 8-dniowe szkolenie wyrównawcze. Żołnierze, którzy złożyli w sobotę przysięgę, już za miesiąc rozpoczną szkolenia rotacyjne w pododdziałach, do których zostali przypisani ze względu na swoje miejsce zamieszkania.

REKLAMAPodczas uroczystości 4 żołnierzy zostało wyróżnionych listem gratulacyjnym za osiągnięcie najwyższych wyników podczas szkolenia podstawowego. W imieniu dowódcy listy gratulacyjne wręczył zastępca ppłk Artur Inczewski. Wszyscy wyróżnieni to mieszkańcy Warszawy, wśród nich zaledwie 18-letni szer. Wiktor Marciniak, który postanowił połączyć naukę ze służbą ojczyźnie.

W 5. Mazowieckiej Brygad Obrony Terytorialnej do końca roku odbędzie się jeszcze 1 powołania do terytorialnej służby wojskowej. Zaplanowane jest ono na 10 grudnia i potrwa 2 dni, ponieważ kontynuacja szkolenia odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2022 roku (30.01 - 12.02)

Zostań jednym z nich!

Ochotnicy, którzy są pełnoletni (18-55 lat w korpusie szeregowych lub 18-63 lata w korpusie oficerskim), posiadają obywatelstwo polskie, ich zdrowie pozwala na pełnienie służby wojskowej i chcieliby spróbować swoich sił w szeregach formacji, jaką jest WOT, mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych wojskowych komendach uzupełnień, jak i przez internet: poprzez platformę e-PUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/, który pomoże w procedurze rekrutacyjnej. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć również na stronie: https://www.wojsko-polskie.pl/5bot/.

Obecnie w WOT służy 30 tysięcy żołnierzy, z czego ponad 2200 stanowią żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.Zobacz również

Gruntowny remont kuchni w strażnicy OSP w Starym Lubotyniu (zdjęcia)

23 listopada 2021, UG w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

Dotychczasowa kuchnia znacznie odbiegała od współczesnych standardów.

Terapia genowa w walce z SMA. Filip Nowacki potrzebuje pomocy

22 listopada 2021, Miłosz Magrzyk

Jeśli możesz, wesprzyj małego wojownika.

Wycieczka do Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Lublina (zdjęcia)

22 listopada 2021, SP w Ołdakach-Polonii, red. Miłosz Magrzyk

Program podróży był bardzo bogaty i zróżnicowany. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Lublina, poznali ich bogatą historię oraz piękne zabytki i atrakcje.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]