Noga z gazu. Więcej pułapek na piratów drogowych

Dodano: 23 listopada 2021 16:00, Autor: News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Ogłoszono przetarg na dostawę i montaż nowych urządzeń.
Odcinkowy pomiar prędkości działa w dosyć prosty sposób. Pierwsza bramka rejestruje pojazd i prędkość, z jaką on się porusza. Kilka kilometrów dalej znajduje się kolejne urządzenie, ponownie mierzące prędkość. Na tej podstawie system wylicza, jak szybko jechało auto. Specjaliści od bezpieczeństwa na drogach chwalą to rozwiązanie. Argumentują, że tradycyjne fotoradary nie mają takiej skuteczności, bo często kierowcy zwalniają przed urządzeniem, a przyśpieszają po jego minięciu.

REKLAMAObecnie w Polsce jest 30 takich systemów. W ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku zarejestrowały one blisko 600 tys. przypadków przekroczenia przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości- podaje Główny Inspektorat Transportu Drogowego i ujawnia, że takich rozwiązań na drogach jeszcze przybędzie.

Właśnie ogłoszono przetarg na dostawę i montaż nowych urządzeń. Mają zostać zainstalowane w 39 miejscach na terenie 13 województw. Lokalizacje zostały wytypowane na postawie analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego przygotowanej przez Instytut Transportu Samochodowego.

Urządzenia wykorzystywane do pomiaru średniej prędkości pojazdów będą prowadziły kontrole na wszystkich kategoriach dróg, w tym na wybranych odcinkach autostrad A1, A2 i A4 - informuje ITD i dodaje: Najwięcej odcinkowych pomiarów prędkości, 5, pojawi się na terenie województw łódzkiego i podkarpackiego, po 4 w województwach: lubuskim, mazowieckim i śląskim, 3 w województwach kujawsko-pomorskim i dolnośląskim, po 2 na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, w województwie zachodniopomorskim oraz pomorskim i 1 na terenie województwa opolskiego.

Oprócz podstawowych lokalizacji wskazano także rezerwowe. Zostaną wykorzystane, gdyby okazało się, że nie będzie można zainstalować urządzeń w miejscach priorytetowych. ITD dodaje, że firma, która wygra przetarg, będzie musiała zapewnić m.in. możliwość rejestracji naruszeń na co najmniej trzech pasach ruchu niezależnie od tego, po którym pasie porusza się mierzony pojazd. Systemy muszą wykonywać pomiary bez przerwy, również w trudnych warunkach pogodowych, rejestrować prędkość pojazdów co najmniej od 30 do 220 km/h, identyfikować rodzaj pojazdu i wykonywać wysokiej jakości zdjęcia bez względu na porę dnia.Źródło zdjęcia: GITD

Zobacz również

Cała prawda o zarobkach. GUS wyliczył medianę

23 listopada 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Przeciętne wynagrodzenie w październiku ubiegłego roku wynosiło 5748,24 zł brutto. Ze statystyk urzędowych wynika jednak, że mediana płac była o ponad 20 proc. niższa. Wiemy, które grupy zawodowe zarobiły wówczas najwięcej.

Kevin wraca do telewizji. I się ceni

23 listopada 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Bez tego filmu wielu Polaków nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia.

Rondo przy sądzie. Zobaczcie postępy prac (zdjęcia)

19 listopada 2021, UM, red. Miłosz Magrzyk

Rondo przy sądzie jest jednym z dwóch, które powstają w ramach budowy ul. Prusa i Lubiejewskiej.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]