Ważne informacje dla kierowców. Zmiany na autostradach

Dodano: 25 listopada 2021 12:56, Autor: News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Podróżujący autostradami A2 i A4 mogą się zdziwić. Lada moment na tych trasach dojdzie do prawdziwej rewolucji i nie będzie się nimi jeździło jak dotychczas.
A2 to szlak wiodący od granicy z Niemcami do okolic Siedlec, gdzie mają powstawać kolejne odcinki autostrady. A4 z kolei wiedzie także od niemieckiej granicy, ale do przejścia granicznego z Ukrainą. Te trasy są częściowo płatne i żeby nimi przejechać trzeba na specjalnych bramkach uiścić opłatę.

REKLAMATo się zmienia. Od grudnia bramek już nie będzie. Nie oznacza to, że przejazd będzie darmowy. Nadal za pokonanie trasy trzeba będzie zapłacić. Zmieni się system poboru opłat za przejazd po płatnych odcinkach autostrad A2 (Konin - Stryków) i A4 (Wrocław - Sośnica) przez użytkowników samochodów osobowych i motocykli - informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Za przejazd będzie się płaciło, kupując e-bilet autostradowy lub korzystając z aplikacji e-TOLL PL i specjalnych urządzeń kompatybilnych z systemem. Bilet autostradowy będzie można kupić: w nowej aplikacji e-TOLL PL BILET, w aplikacjach partnerów Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), których lista będzie już wkrótce dostępna na etoll.gov.pl, i w punktach dystrybucji stacjonarnej partnerów KAS, gdzie użytkownicy niekorzystający z rozwiązań cyfrowych będą mogli nabyć bilety w formie papierowej. Lista takich punktów będzie niebawem opublikowana na stronie etoll.gov.pl.

Aplikację można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play oraz w AppStore, ale będzie to możliwe od 1 grudnia. Korzystając z tego rozwiązania, będzie można: zakupić e-bilet autostradowy, wygenerować potwierdzenia zakupu e-biletu autostradowego w formie pliku PDF, mieć wgląd w historię wszystkich zakupionych e-biletów i zwrócić niewykorzystany e-bilet.

Jak korzystać?

System działa na zasadzie przekazywania danych geolokalizacyjnych. Aby korzystać z aplikacji e-TOLL PL, trzeba zarejestrować się w systemie i wówczas otrzymuje się identyfikator urządzenia, z którego się korzysta. Trzeba go wprowadzić w Internetowym Koncie Klienta (IKK). W aplikacji wnosi się opłatę za przejazd i doładowuje konto. Jako że aplikacja przekazuje dane geolokalizacyjne, więc nie trzeba z wyprzedzeniem deklarować czasu ani trasy planowanego przejazdu. Trzeba pamiętać, aby w trakcie przejazdu aplikacja musi być cały czas włączona.

- W związku z planowaną zmianą systemu poboru opłat przygotowywana jest nowa organizacja ruchu w miejscach poboru opłat na autostradach A2 (Konin - Stryków) oraz A4 (Wrocław - Sośnica). Na tych odcinkach mogą pojawiać się okresowe utrudnienia w ruchu, związane m.in. z montażem nowego oznakowania. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności przy przejeździe przez te fragmenty autostrad - uczula KAS.Źródło zdjęcia: GDDKiA

Zobacz również

Cyfryzacja w gminie Ostrów Mazowiecka

25 listopada 2021, UG w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Wójt Waldemar Brzostek odebrał symboliczny czek.

Budowa boiska do gry w koszykówkę

25 listopada 2021, UM, red. Miłosz Magrzyk

Obiekt sportowy będzie zajmował ok. 480 m kwadratowych.

Kontrowersje wokół nowych przepisów. Cudzoziemcy mają zarabiać więcej od Polaków?

24 listopada 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Jeżeli prawo, które właśnie przyjął sejm, wejdzie w życie, to obcokrajowiec będzie w naszym kraju zarabiał lepiej od wielu Polaków. O co dokładnie chodzi?

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]