MKS Małkinia. Niedosyt małkińskich piłkarzy

Dodano: 19 maja 2006 07:10, Autor: K.Ż.

17 maja, w meczu 26 kolejki MKS Małkinia zmierzył się na własnym boisku z drużyną GKS Miedzanka Miedzna. Spotkanie miało być dla gospodarzy szansą uzyskania 3 cennych punktów, pozwalających umocnić się na pozycji wicelidera. Jak się wkrótce okazało plany MKS – u zostały pokrzyżowane przez wymagających rywali, a uzyskanie wyniku remisowego nie było łatwym zadaniem. Wysoka wygrana sprzed kilku dni (9:1) z drużyną Czarni Węgrów, zapowiadała kontynuację dobrej passy MKS-u Małkinia. Uzyskanie pomyślnego rezultatu wydawało się być realne, gdyż przewaga punktowa między drużynami wynosiła aż 16 oczek na korzyść gospodarzy. Od pierwszych minut meczu zawodnicy prezentowali wyrównany poziom gry, z lekkim wskazaniem na MKS Małkinia. Piłka w większości rozgrywana była na połowie gości, jednak mimo wielu sytuacji podbramkowych, prób zaskoczenia bramkarza, przez długi czas żadnej z drużyn nie udało się znaleźć skutecznego sposobu na strzelenie bramki. Do końca pierwszej połowy, nic nie wskazywało na zmianę rezultatu spotkania. Po przerwie zawodnicy prezentowali coraz bardziej nerwowy styl gry, o czym świadczyło aż 5 żółtych kartek.
Wbrew wszelkim prognozom, szansę na strzelenie pierwszej bramki uzyskała Miedzanka Miedzna, która po błędzie defensywy gospodarzy wykorzystała strzał z rzutu karnego, ustalając przy tym wynik na 1:0 w 71 minucie spotkania. Zawodnicy z Małkini tracąc szansę na umocnienie dobrej pozycji w tabeli, postanowili postawić wszystko na jedną kartę. Walka do końcowych minut pozwoliła gospodarzom odrobić straty i ustalić końcowy wynik na 1:1 po strzale S. Sieroty na 12 minut przed końcem meczu.
Trener MKS-u Małkinia Z. Tyl, zapytany jak ocenia wynik spotkania wyjaśnia: „Na pewno pozostaje niedosyt, szczególnie że to my przeważaliśmy na boisku, stwarzając przy tym także więcej sytuacji podbramkowych. Mecz taki jak ten, doskonale udowadnia wszystkim, że w piłce wszystko jest możliwe i że żadnej drużyny, nawet tej niżej usytuowanej w tabeli nie należy lekceważyć.”

MKS Małkinia - Miedzanka Miedzna 1:1 (0:0)
Miedzianka 71' (karny) - MKS S.Sierota 78'
  • MKS Małkinia: K. Godlewski, J. Polak, S. Sierota, A. Antoniak, R. Tarnowski, A. Żelakiewicz, M. Suski, G. Kuropatwa, R. Przesmycki, D. Góral, A. Imiński (K. Małkiński 68min)
  • GKS Miedzanki Miedzna: P. Deja, M. Dejnarowicz, M. Batorowicz,M. Czała, M. Pawelec(P. Noszczak 65min),
    Ł. Korzeniewski, R. Kocon, K. Kodym, D. Aichel, P. Walczyk, T. Jaszczuk(R. Wieliczko 70min)