Masz niewykorzystany bon turystyczny? Zapłacisz nim nie tylko za zimowisko

Dodano: 14 stycznia 2022 10:14, Autor: News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Ważność niewykorzystanych bonów turystycznych została przedłużona. Zbliżające się ferie zimowe to dla wielu rodziców doskonała okazja, aby skorzystać z państwowego benefitu. Przypominamy, komu przysługuje, jak aktywować dodatek i w jaki sposób można go zrealizować.
Czym jest Polski Bon Turystyczny?

Dodatek wprowadzony został w Polsce jako wsparcie dla poszkodowanej przez obostrzenia pandemiczne branży turystyczno-hotelarskiej. Z drugiej strony jest to również szansa dla mniej zamożnych rodzin, aby dzieci mogły skorzystać z wypoczynku, który dotychczas nie był w zasięgu finansowym ich opiekunów. Benefit można zrealizować jedynie na terenie naszego kraju. Opłacimy nim również jednodniowe wycieczki wraz z atrakcjami przewidzianymi w danej ofercie.

REKLAMAKomu przysługuje?

PBT przysługuje każdej rodzinie, w której ustalone zostało prawo do pobierania świadczenia 500 plus oraz dodatku wychowawczego w przypadku rodziny zastępczej, a także m.in. rodzinnego domu dziecka i placówki opiekuńczo-wychowawczej. Każdy bon przypisany jest do konkretnego dziecka, a jego wartość wynosi 500 zł. Realizacja benefitu nie może być związana z inną osobą niż ta, która otrzymała dofinansowanie. Oznacza to, że dziecko, którego bon zamierzamy wykorzystać, musi fizycznie uczestniczyć w wypoczynku, wycieczce lub atrakcji, za którą będziemy płacić. W przypadku, kiedy dziecko jest wychowywane przez rodziców w systemie naprzemiennym, każdemu z nich przysługuje połowa wartości dofinansowania. Dzieci z orzeczonym stopniem niepełnosprawności uprawnione są do skorzystania z dodatkowego świadczenia, również w kwocie 500 zł.

Jak wykorzystać dotację?

Aby aktywować bon, należy zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za pomocą Profilu Zaufanego, podpisu kwalifikowanego oraz poprzez niektóre systemy bankowości internetowej. Po uzyskaniu dostępu do konta należy:

1. Wybrać zakładkę Ogólny;

2. Kliknąć zakładkę Polski Bon Turystyczny;

3. Kliknąć zakładkę Mój bon;

4. Dwukrotnie potwierdzić dyspozycję, klikając przy wybranym dziecku przycisk Aktywuj bon.

Aktywacja bonu spowoduje automatyczne wygenerowanie kodu, który należy przedstawić pracownikowi wybranego obiektu. Należy pamiętać, że ważność PBT została przedłużona do 30 września 2022 roku.Źródło zdjęcia: iStock

Zobacz również

Spędź ferie z Biblioteką Publiczną w Broku

13 stycznia 2022, Biblioteka Publiczna w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Wolny czas warto wypełnić aktywnością.

Psy szukają domów. Adoptuj zwierzaka (zdjęcia, część III)

13 stycznia 2022, Miłosz Magrzyk

Kolejne psiaki czekają na dotychczasowych właścicieli bądź adopcję.

Filip Nowacki potrzebuje pomocy

12 stycznia 2022, Miłosz Magrzyk

Form wsparcia jest wiele. Małemu wojownikowi może pomóc każdy.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]