Grand Prix Mazowsza w Koszykówce 3x3 (zdjęcia)

Dodano: 8 maja 2022 08:50, Autor: MOSiR, red. Miłosz Magrzyk

30 kwietnia i 2 maja, w hali MOSiR-u przy ul. Trębickiego, odbył się Turniej Koszykówki 3x3. Grand Prix Mazowsza, będący częścią Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3.
Początkowo miał to być turniej 4-dniowy dla kat.: U15, U17 i U23, jednak z uwagi, że liczba zgłoszonych zespołów w kat. U23 nie była wystarczająca, to ostatecznie turniej odbył się w dwóch dniach: 30 kwietnia grano w kat. U15K i U15M, a 2 maja w kat. U17K i U17M.

Pierwszego dnia w młodszym roczniku wystąpiło 20 zespołów, w tym 9 żeńskich i 11 męskich. Ostrów Mazowiecką reprezentowały dwa zespoły chłopców z klubu MKS Ostrowianka. Tego dnia w hali MOSiR-u rozegrano 38 meczów.

W kategorii dziewcząt zwyciężył zespół KKS Siechnice 1, który w finale pokonał PTK Pabianice 15:11. Trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki La Basket Warszawa.

W kategorii chłopców w finałowym meczu GIM92 Warszawa wygrał z Pivot Piastów Basket 17:14. Podium uzupełnił Pivot Piastów QNA. W składzie zwycięzców występował ostrowianin Jakub Skarpetowski.

2 maja rozegrano zawody w kategorii U17M i U17K. Tym razem wystartowało 13 zespołów żeńskich i 8 męskich, a łącznie rozegrano 39 meczów. Ostrów Mazowiecką reprezentowała jedna drużyna: MKS Ostrowianka - chłopcy z kat U15 - którzy zdecydowali się rywalizować z o 2 lata starszymi przeciwnikami. Ostrowski MKS pokazał się jednak z bardzo dobrej strony. Podjął walkę z każdym zespołem i dopóki starczyło sił toczył wyrównane pojedynki. Najpierw przegrał z późniejszym zdobywcą II miejsca - zespołem Profbud Legia 8:16, potem pokonał Warsaw Basketball II 13:6 i w ostatnim meczu grupowym uległ III drużynie turnieju - Basket Radom 12:21.

Z uwagi na różnicę wieku dało się zauważyć na niekorzyść MKS-u różnicę warunków fizycznych, co dawało dodatkową przewagę rywalom, ale zdobyte doświadczenie powinno zaowocować naszym zawodnikom w przyszłości.

W tej kategorii wśród kobiet najlepszym zespołem okazał się MUKS Piaseczno, który w finale pokonał GTK 1 Gdynia 17:10. W meczu O III miejsce MPKK OSIR Sokołów SA wygrał z MUKS Bydgoszcz 18:15. W kategorii mężczyzn zwyciężył RTK Radom, wyraźnie pokonując Profbud Legia 21:10. W walce o III miejsce ponownie zespół z Radomia okazał się lepszy od warszawskiej drużyny, a dokładnie Basket Radom pokonał GIM92 Warszawa 19:11.

Organizatorem turnieju był Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki Województwa Mazowieckiego, a współorganizatorami Ostrowski Powiatowy Związek Koszykówki i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej. Partnerami turnieju byli Polski Związek Koszykówki oraz Totalizator Sportowy - właściciel marki LOTTO i partner tytularny koszykówki 3x3.

Ostrovia zagrała z LSS Legia Ladies. Kto wygrał? (zdjęcia)

8 maja 2022, Miłosz Magrzyk

Mecz rozegrano 7 maja.

Ostrovia z remisem (zdjęcia)

6 maja 2022, Miłosz Magrzyk

Ostrovia zmierzyła się z KS-em Wilanów.

Turniejowa sobota zawodników z OKKK (zdjęcia)

27 kwietnia 2022, OKKK, red. Miłosz Magrzyk

23 kwietnia zawodnicy z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai brali udział w dwóch imprezach kyokushin.