Umowa na przebudowę sali gimnastycznej wraz z budową windy w ZSS w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

Dodano: 14 maja 2022 09:26, Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych, to środki PFRON-u będące w dyspozycji samorządu województwa mazowieckiego.
9 maja br. przedstawiciele władz powiatu ostrowskiego, starosta ostrowski Zbigniew Chrupek oraz wicestarosta Józef Rostkowski, przy udziale skarbnik powiatu Małgorzaty Konrad, podpisali umowę na realizację zadania pn. Przebudowa sali gimnastycznej wraz z budową windy w Zespole Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie. W imieniu samorządu województwa mazowieckiego umowę podpisała Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

REKLAMACałkowita wartość zadania wynosi 1.948.683,00 zł, z kolei proces inwestycyjny obejmuje lata 2022-2023. Przyznane dofinansowanie wynosi w 2022 r. blisko 200.000,00 zł, natomiast w roku 2023 r. - 774. 342,00 zł. Wkład własny powiatu ostrowskiego stanowi łącznie 50% wartości zadania, tj. 974.341,55 zł.

W ramach inwestycji zostanie realizowana przebudowa sali gimnastycznej wraz z budową windy w Zespole Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie. Przebudowa sali gimnastycznej przyczyni się do poprawy funkcjonalności i użytkowania tej części obiektu szkolnego. Powierzchnia samej sali zostanie nieznacznie zmniejszona, na rzecz powiększonego zaplecza sanitarno-szatniowego i wydzielonej dodatkowej sali ćwiczeń. Dostęp dla osób niepełnosprawnych znacznie się poprawi.

Istniejące schody zewnętrzne przeznaczone są do likwidacji, a wejście do sali gimnastycznej będzie możliwe bezpośrednio z poziomu chodnika, co zapewni wygodny wjazd dla osób na wózkach inwalidzkich.

Budowę windy zaplanowano w narożniku pomiędzy klatką schodową a ścianą podłużną najwyższej części budynku szkoły od strony elewacji północno-zachodniej. Dostęp do windy będzie możliwy od wewnątrz szkoły. Likwidacja bariery architektonicznej niewątpliwie zwiększy dostępność obiektu dla osób niepełnosprawnych ruchowo i ułatwi poruszanie się pomiędzy kondygnacjami.

Źródło zdjęć: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

Zobacz również

Powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej (zdjęcia)

13 maja 2022, Miłosz Magrzyk

Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.

VI Święto Rotmistrza Witolda Pileckiego

13 maja 2022, Miłosz Magrzyk

Na terenie MOSiR-u przy ul. Trębickiego odbędą się zawody hippiczne.

Zarząd Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej przyznał nagrody i wyróżnienia w dziedzinie sportu (zdjęcia)

13 maja 2022, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

11 maja 2022 r. starosta Zbigniew Chrupek wręczył sportowcom z terenu powiatu ostrowskiego listy gratulacyjne.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]