Uroczystość z okazji 102-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni (zdjęcia)

Dodano: 23 maja 2022 09:07, Autor: KP PSP w Ostrowi / st. kpt. Rafał Kamiński, red. Miłosz Magrzyk

22 maja 2022 roku w Prostyni odbyła się uroczystość z okazji 102-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni połączona z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.
Obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem osób biorących udział w uroczystości oraz pocztów sztandarowych sprzed strażnicy OSP do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni, w którym następnie odprawiona została msza św. w intencji wszystkich strażaków oraz ich rodzin.

REKLAMAPo zakończonym nabożeństwie nastąpił przemarsz zgromadzonych przed strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni, gdzie rozpoczęła się kolejna część wydarzenia: uroczysta zbiórka z udziałem mieszkańców oraz zaproszonych gości.

Ważnym momentem było wręczenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni nowego sztandaru. Jubileusz był również doskonałą okazją, aby uhonorować medalami i odznaczeniami wszystkich zasłużonych dla jednostki OSP w Prostyni za wieloletnią ofiarną działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz dobra społeczeństwa.

W uroczystości udział wzięli m.in.: przedstawiciel Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, zastępca naczelnika Wydziału Organizacji i Nadzoru bryg. Grzegorz Kamiński, komendant powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej, władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele władz samorządowych, druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek oraz lokalna społeczność.


Zobacz również

Interwencje strażaków z OSP w Andrzejewie (zdjęcia)

23 maja 2022, OSP w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

W sobotę strażacy z OSP usuwali wiatrołom oraz ratowali bocianie gniazdo.

120-lecie istnienia OSP w Broku (zdjęcia)

15 maja 2022, St. kpt. Rafał Kamiński / KP PSP w Ostrowi, red. Miłosz Magrzyk

14 maja 2022 roku w Broku odbyła się uroczystość z okazji 120-lecia istnienia lokalnej ochotniczej straży pożarnej, połączona z uroczystym przekazaniem jednostce nowego samochodu pożarniczego.

Gminny Dzień Strażaka (zdjęcia)

5 maja 2022, UG w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

Po dwóch latach przerwy wymuszonej pandemią na placu przed strażnicą OSP w Starym Lubotyniu znów można było usłyszeć: Pododdział, baczność! Na prawo... patrz!

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]