Uroczystość z okazji 102-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni (zdjęcia)

Dodano: 23 maja 2022 09:07, Autor: KP PSP w Ostrowi / st. kpt. Rafał Kamiński, red. Miłosz Magrzyk

22 maja 2022 roku w Prostyni odbyła się uroczystość z okazji 102-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni połączona z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.
Obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem osób biorących udział w uroczystości oraz pocztów sztandarowych sprzed strażnicy OSP do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni, w którym następnie odprawiona została msza św. w intencji wszystkich strażaków oraz ich rodzin.

REKLAMAPo zakończonym nabożeństwie nastąpił przemarsz zgromadzonych przed strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni, gdzie rozpoczęła się kolejna część wydarzenia: uroczysta zbiórka z udziałem mieszkańców oraz zaproszonych gości.

Ważnym momentem było wręczenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni nowego sztandaru. Jubileusz był również doskonałą okazją, aby uhonorować medalami i odznaczeniami wszystkich zasłużonych dla jednostki OSP w Prostyni za wieloletnią ofiarną działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz dobra społeczeństwa.

W uroczystości udział wzięli m.in.: przedstawiciel Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, zastępca naczelnika Wydziału Organizacji i Nadzoru bryg. Grzegorz Kamiński, komendant powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej, władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele władz samorządowych, druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek oraz lokalna społeczność.


Zobacz również

Interwencje strażaków z OSP w Andrzejewie (zdjęcia)

23 maja 2022, OSP w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

W sobotę strażacy z OSP usuwali wiatrołom oraz ratowali bocianie gniazdo.

120-lecie istnienia OSP w Broku (zdjęcia)

15 maja 2022, St. kpt. Rafał Kamiński / KP PSP w Ostrowi, red. Miłosz Magrzyk

14 maja 2022 roku w Broku odbyła się uroczystość z okazji 120-lecia istnienia lokalnej ochotniczej straży pożarnej, połączona z uroczystym przekazaniem jednostce nowego samochodu pożarniczego.

Gminny Dzień Strażaka (zdjęcia)

5 maja 2022, UG w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

Po dwóch latach przerwy wymuszonej pandemią na placu przed strażnicą OSP w Starym Lubotyniu znów można było usłyszeć: Pododdział, baczność! Na prawo... patrz!

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]