Dzień Dziecka w ostrowskim szpitalu (zdjęcia)

Dodano: 2 czerwca 2022 08:32, Autor: SPZZOZ

Było mnóstwo świetnej zabawy i wiele uśmiechów.
Dzieciaki były zachwycone... Przez kilka kwadransów mogły szaleć bez żadnych konsekwencji. Wśród balonów, zabawek oraz niespodziewanych gości, którzy z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka znienacka wpadli z wizytą do najmłodszych pacjentów Oddziału Pediatrii.

REKLAMA- Było mnóstwo świetnej zabawy, a dzieciaki odwdzięczyły się nam masą uśmiechów - opowiada Ewa Syrek, społecznik oraz współorganizator imprezy. - Oczywiście bohaterem maluchów został policyjny pies, który z wyjątkową godnością i cierpliwością znosił głaskanie oraz wszelkie próby tresury. To pierwsza impreza dla dzieci przebywających w naszym szpitalu po trwającej niemal dwa lata pandemii. Dzieci mogły choć przez chwilkę zapomnieć, że znajdują się w szpitalu i zmagają się z groźną chorobą.

Mali pacjenci z zamocowanymi na rączkach wenflonami, zwanymi przez personel medyczny dla niepoznaki motylkami, od razu dali się wciągnąć w zabawę. Zajmowali się nimi animatorzy z Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej, wraz z wolontariuszami. Starsi i młodsi wspólnie razem malowali, żartowali, budowali najdziwniejsze struktury z plastikowych słomek. Korytarz bardziej przypominał plac zabaw niż szpitalny oddział.

- Przeważnie pobyt dla dzieci w szpitalu kojarzy się z bólem, łzami oraz niezbyt przyjemnymi procedurami medycznymi - wyjaśnia Urszula Leszczyńska, pielęgniarka Oddziałowa Pediatrii. - Ale teraz było inaczej. Dzieci bardzo chętnie wyszły na korytarz i wspólnie z wolontariuszami świetnie się bawili. Momentami do maluchów dołączali rodzice, a nawet personel medyczny. Jest pomysł na kolejną imprezę w Oddziale Pediatrii. Chcielibyśmy przy udziale wolontariuszy wnieść w szpitalne wnętrza trochę radości oraz pomalować w wesołe malunki sale naszych małych pacjentów.Źródło zdjęć: SPZZOZ / Facebook

Zobacz również

Sukces SP nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

1 czerwca 2022, Redakcja

Społeczność Dwójki wzięła udział w akcji mającej na celu zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce.

Piknik lotniczy z okazji Dnia Dziecka (zdjęcia, wideo)

30 maja 2022, Miłosz Magrzyk

W programie wydarzenia znalazło się wiele atrakcji, m.in.: skoki spadochronowe, pokazy samolotów i samochodów, food trucki, pokazy driftowania, loty widokowe i rozmowy o lotnictwie.

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży (zdjęcia)

29 maja 2022, MP nr 2, red. Miłosz Magrzyk

Dzieci poznały losy Koziołka Matołka.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]