Pomóż w budowie ścieżki na odcinku Małkinia Górna - Małkinia Dolna!

Dodano: 9 czerwca 2022 06:00, Autor: Budżet Obywatelski Mazowsza, red. Anna Augustyniak

Wystarczy, że weźmiesz udział w głosowaniu na projekt w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Jest to jedyny projekt z powiatu ostrowskiego.
Projekt polegał będzie na wybudowaniu ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej 627 na odcinku Małkinia Górna - Małkinia Dolna. W przyszłości ścieżka mogłaby być przedłużona w innych kierunkach i stanowiłaby kręgosłup głównego ruchu rowerowego. Na tym odcinku drogi ruch rowerowy i samochodowy jest bardzo duży, co niesie ryzyko wypadków.
REKLAMA


Na tym odcinku panuje bardzo duży ruch kołowy z bardzo dużym udziałem samochodów ciężarowych. Ponadto przy drodze znajduje się szkoła podstawowa. Wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej poprawi więc znacząco bezpieczeństwo ruchu.

Ponadto budowa ścieżki pieszo-rowerowej zapewni:
- poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. W ostatnich latach doszło do kliku wypadków śmiertelnych z udziałem rowerzystów na tym odcinku;
- uatrakcyjnienie okolicy pod względem rekreacji rowerowej: uzupełnienie popularnej wśród rowerzystów trasy Małkinia Górna - Małkinia Dolna - Sumiężne - Glina;
- bezpieczne połączenie dwóch miejscowości i umożliwienie mieszkańcom bezpiecznego dotarcia do stacji PKP, ośrodka zdrowia, Urzędu Gminy, OPS, GOK-u, kościoła itp.;
- rozgałęzienie szlaku rowerowego VeloMazovia w stronę Ostrowi Mazowieckiej i zwiększenie potencjału turystycznego.
Przewidywany koszt inwestycji wynosi 1 mln zł.

Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 329 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 174 z nich, w tym 9 z regionu ostrołęckiego. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosować można na www.bom.mazovia.pl od 8 do 30 czerwca br. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy - jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2023 r.


Źródło zdj. Budżet Obywatelski Mazowsza

Zobacz również

Zmiana terminu Day for ART

8 czerwca 2022, MDK, red. Anna Augustyniak

Termin wydarzenia został zmieniony ze względu na długi czerwcowy weekend.

Budka Suflera zagra w Małkini (zdjęcia)

7 czerwca 2022, UG Małkinia, red. Elżbieta Krajewska

Pierwszego dnia wakacji w Małkini Górnej wystąpi Budka Suflera w ramach nowej, gminnej imprezy "Małkińska Noc z Gwiazdami".

Uzyskaj refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy

7 czerwca 2022, Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej, red. Anna Augustyniak

W ramach refundacji można uzyskać aż 30 tys. zł.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]