Słuchacze UTW zakończyli rok akademicki (zdjęcia)

Dodano: 16 czerwca 2022 09:00, Autor: autor Elżbieta Krajewska

Uniwersytet Trzeciego wieku zakończył kolejny rok swojej działalności. W
sali widowiskowo-kinowej odbyło się uroczyste podsumowanie roku akademickiego 2021/2022.

REKLAMAUroczystość rozpoczął "Kabaret", widowisko które przygotowała Sekcja Teatralna UTW, a które wprowadziło publiczność w wesoły nastrój.

W tym dniu nie zabrakło również gości, wśród których znaleźli się: sekretarz miasta Sylwia Kos, Albert Borkowski z miejscowego nadleśnictwa oraz ksiądz Adam Polkowski z parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i oczywiście Marta Molska, dyrektor MDK.

Od początku istnienia ostrowskiego UTW powstała m.in. sekcje fotograficzna, turystyczna, zdrowego stylu życia, literacka, kronikarska, plastyczna, teatralna oraz kulinarna. Liderzy i członkowie poszczególnych sekcji z wielkim zaangażowaniem pracowali przez cały rok.

- W UTW nie tylko rozwijamy się indywidualnie ale tworzymy społeczność, która potrafi wpływać na otaczający nas świat, czyniąc go lepszym. Pomoc potrzebującym jest jednym z przykładów, który wpisuje się to twierdzenie a jest ich zdecydowanie więcej, bo działamy również na rzecz lokalnej społeczności oraz ochrony środowiska - powiedziała Przewodnicząca UTW Wiesława Polak.

Dalsza część uroczystości skupiona była na przemówieniach i podziękowaniach. Tych ostatnich szczególne dużo powędrowało do studentów za akcję sadzenia lasu w Nadleśnictwie Ostrów Mazowiecka. Ponadto w ciepłych słowach Wiesława Polak podziękowała dyrektor Marcie Molskiej i koordynator Bożenie Jakubczyk za zaangażowanie w rozwój UTW.

Na koniec spotkania odbyło się tradycyjne wręczenie studentom dyplomów ukończenia roku akademickiego 2021/2022 oraz certyfikatów. Dla słuchaczy UTW zaczęły się wakacje. Kolejny rok akademicki rusza w październiku.Zobacz również

Już jutro rozpocznie się Młodzieżowe Święto Sportu

12 czerwca 2022, Młodzieżowa Rada Miasta Ostrów Mazowiecka, MOSiR, red. Anna Augustyniak

Młodzieżowa Rada Miasta Ostrów Mazowiecka i MOSiR serdecznie zapraszają młodzież z miasta Ostrów Mazowiecka do wzięcia udziału w zawodach sportowych.

Biblioteka Publiczna Gminy Zaręby Kościelne pamięta o dzieciach

10 czerwca 2022, Gminna Biblioteka Zaręby Kościelne, red. Elżbieta Krajewska

Wakacje blisko, musimy pamiętać o naszych dzieciach. Biblioteka Publiczna Gminy Zaręby Kościelne proponuje moc atrakcji oraz towarzystwo innych dzieci do harców i beztroskich zabaw.

Marta Molska pozostaje dyrektorem Miejskiego Domu Kultury

7 czerwca 2022, Anna Augustyniak

Obecna dyrektor MDK-u będzie kierować instytucją przez najbliższe 5 lat.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Cezan Salon Meblowy Black Red White

ul. Mieczkowskiego 16 (Galeria TEK, II piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szukasz mebli, które idealnie wpasują się w Twoje wnętrze? Zainspiruj się!

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]