Scena Kotłownia pożegnała się z tytułem

Dodano: 21 czerwca 2022 06:00, Autor: Teatr Scena Kotłownia, red. Anna Augustyniak

W niedzielny wieczór ostrowski teatr po raz ostatni wystawił jeden ze swoich spektakli.
Teatr Scena Kotłownia pożegnał się z tytułem "Dom Bernardy Alba, Hejt Stop!". Premiera spektaklu odbyła się w październiku 2019 roku w składzie: Monika Młynarczyk, Laura Brokowska, Karolina Paszko, Olga Kowalska, Daria Wójcicka, Emilia Wyszomirska i Natasha Waniewska.
REKLAMA


Pandemia, która mocno pokrzyżowała plany, spowodowała przerwę w wystawianiu sztuki. Tytuł został wznowiony w zeszłym roku w nowym składzie, w którym znalazły się Monika Młynarczyk, Oliwia Kowalczyk, Maja Szczechura, Olga Kowalska, Kalina Śledziewska, Karolina Ptak oraz Natasha Waniewska. Łącznie w spektaklu zagrało 11 nastoletnich aktorek z ostrowskiego teatru.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim za ten ważny spektakl, który pomimo pandemii obejrzało około 900 osób - poinformował ostrowski Teatr.

"Dom Bernarda Alba" to spektakl najwybitniejszego z hiszpańskich poetów XX wieku, Federico Garcia Lorca. Sztuka jest krytyką fanatycznego podejścia do tradycji, pustego zachowywania pozorów i potrzeby kontrolowania wszystkiego. Matka pięciu córek - Bernarda pod płaszczykiem tradycji i strachu przed utratą godności trzyma je z dala od pokus. Chociaż kontroluje wszystko, niektórych rzeczy woli nie widzieć, inne ukrywa. Jej córki to osoby o różnych charakterach, ale wszystkie łączy jedno - potrzeba miłości i wyjścia na zewnątrz.

Chociaż sztuka powstała w latach 30. XX wieku i wiele się zmieniło w naszej obyczajowości, to problem izolowanych przez rodziców dzieci cały czas jest aktualny. Wielu z nich próbuje za wszelką cenę uchronić swoje dziecko przed zagrożeniami współczesnego świata, a potencjalne niebezpieczeństwa, które czyhają na nas w internecie, to głównie nieodpowiednie treści prezentujące przemoc oraz promujące postawy i zachowania zagrażające zdrowiu, a także niebezpieczne kontakty oraz cyberprzemoc. Warto tłumaczyć, co może stanowić zagrożenie i jak się przed tym bronić.

Spektakl przedstawia, jakie zagrożenia niesie za sobą hejt i czym różni się od plotki. Przestrzega przed treściami, jakie umieszczamy w internecie, gdyż one nie giną i po kilku latach mogą zostać wykorzystane.

Spektakl "Dom Bernardy Alba, Hejt Stop" w reżyserii Rafała Swaczyny wystawiono po raz ostatni 19 czerwca 2022 r. Muzykę do spektaklu stworzył Michał Swaczyna.


Źródło zdj. Teatr Scena Kotłownia

Zobacz również

Spotkanie z Agnieszką Olejnik w Wąsewie

20 czerwca 2022, GBP Wąsewo, red Elżbieta Krajewska

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Olejnik, które odbędzie się 30 czerwca o godzinie 17

Wianki Nad Bugiem w Nurze ja za kilka dni (zdjęcia)

19 czerwca 2022, KGW Nur, red. Elżbieta Krajewska

Zabawa jak za dawnych lat , poznaj tradycje przodków

Wspomnienia o Ryśku Riedlu (zdjęcia, wideo)

13 czerwca 2022, Anna Augustyniak

W niedzielne popołudnie Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowała spotkanie "Rysiek Riedel we wspomnieniach".

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Busy do Niemiec 24 - Przewozy do Niemiec

Dworzec autobusowy
07-300 Ostrów Mazowiecka

Busy do Niemiec z adresu na adres!

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]