Hodowcy trzody mogą starać się o dofinansowanie na bioasekurację

Dodano: 21 czerwca 2022 07:21, Autor: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, red. Anna Augustyniak

Od 20 czerwca hodowcy mogą ubiegać się o refundację do 50 proc. wydatków poniesionych na działania związane z bioasekuracją. Wnioski o taką pomoc przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
W ramach działań bioasekuracyjnych rolnicy zajmujący się produkcją trzody chlewnej mogą ubiegać się o refundację kosztów m.in.: zakupu mat dezynfekcyjnych; zakupu sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych; zakupu odzieży ochronnej i obuwia ochronnego; zabezpieczenia budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych; przebudowy lub remontu pomieszczeń w celu utrzymywania świń w gospodarstwie w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach, mających oddzielne wejścia oraz niemających bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których są utrzymywane inne zwierzęta kopytne - w przypadku gospodarstw, w których utrzymuje się średniorocznie nie więcej niż 50 sztuk świń.
REKLAMA


Nabór wniosków trwa od 20 czerwca do 22 lipca. Dokumenty można składać w biurach powiatowych ARiMR właściwych ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Można to zrobić osobiście, poprzez platformę ePUAP lub nadać przesyłką pocztową.

To kolejny nabór wniosków dotyczący refundacji wydatków poniesionych na działania związane z bioasekuracją. Pierwszy raz pomoc na takich warunkach ARiMR uruchomiła w 2018 roku. Od tego czasu przeprowadzono 2 nabory.  Wnioski o dofinansowanie złożyło blisko 13,3 tys. rolników, którym Agencja wypłaciła z tego tytułu ponad 72,3 mln zł.


Źródło zdj. Pixabay

Zobacz również

Wsparcie na inwestycje w lasach prywatnych

21 czerwca 2022, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, red. Anna Augustyniak

Biura ARiMR rozpoczęły przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska.

Oferty pracy aktualne na dzień 17.06.2022 r.

20 czerwca 2022, PUP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

Sprawdź, jacy fachowcy są poszukiwani przez pracodawców.

W okolicach naszego miasta lej kondensacyjny (zdjęcia)

14 czerwca 2022, autor Elżbieta Krajewska

Pogoda lubi płatać figle. Co oprócz ulewnego deszczu i silnego wiatru miało miejsce?

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]