Z wizytą u Skautów Europy na wakacyjnym obozie w Powiecie Ostrowskim (zdjęcia)

Dodano: 11 lipca 2022 12:43, Autor: Starostwo Powiatowe, red. Elżbieta Krajewska

W dniu 8 lipca 2022r została przeprowadzona kontrola obozu harcerskiego zorganizowanego na terenie powiatu ostrowskiego
REKLAMA


Dokonano sprawdzenia obozowiska pod kątem bezpieczeństwa oraz udzielono opiekunom i harcerzom cennych wskazówek. Gościem specjalnym wizyty był Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego PSP.

Mamy sezon wakacyjny, dlatego też trwa policyjna akcja "Bezpieczne wakacje". Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zostały zobligowane do kontrolowania obozów harcerskich jak i też koloni i półkolonii zorganizowanych na terenie każdego powiatu. Dlatego też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w
Ostrowi Mazowieckiej wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych w tutejszego powiatu wraz z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej w dniu 8 lipca 2022r odwiedzili obozowisko harcerskie by sprawdzić stan bezpieczeństwa jego uczestników oraz przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Obozy harcerskie zorganizowane zostały w lesie w rejonie miejscowości Nowa Osuchowa. Obecnie wypoczywa tam około 40 harcerek z żeńskiej drużyny "Skautów Europy", którzy przyjechali na obóz z Warszawy i okolic.
Policjanci i strażacy sprawdzili to miejsce pod kątem dostosowania funkcjonującego obozu do obowiązujących przepisów. Zostało także sprawdzone zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, zabezpieczenie miejsc noclegowych i kąpielisk. Ponadto uczestniczki obozu, pod czujnym okiem strażaków miały okazję sprawdzić umiejętność posługiwania się gaśnicą proszkową. Wszystko to w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie obozowiska.

Prowadzący spotkanie mieli za zadanie przekazać podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku. Opiekunom udzielono kilku cennych wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenie obozu. Gościem specjalnym spotkania był Rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP- bryg. mgr inż. Karol Kierzkowski.

Tego typu spotkania wpisują się również w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
W trakcie spotkanie uczestniczki obozu otrzymały elementy odblaskowe oraz mapy powiatu ostrowskiego przekazane przez Starostwo Powiatowe.


zdjęcia Starostwo Powiatowe

Zobacz również

Ruszyły biblioteczne Ekowakacje (zdjęcia)

7 lipca 2022, Elżbieta Krajewska

W ostrowskiej bibliotece ruszyły środowe zajęcia dla dzieci. Pierwsze dotyczyło ekologii i bezpieczeństwa. Uczestnicy mogli też wykazać się talentami plastycznymi. Za tydzień będą się uczyć jak zrobić własny zielnik.

Akcja #sprzątaMY (Zdjęcia)

4 lipca 2022, Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Jak to wyglądało w Nadleśnictwie Ostrów Mazowiecka?

Wakacje z GOKiS Małkinia Górna

4 lipca 2022, GOKIS Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

Atrakcji nie zabraknie

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]