Ślubowanie nowo przyjętej policjantki w ostrowskiej komendzie (zdjęcia)

Dodano: 4 sierpnia 2022 17:38, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka

Dziś przed południem na Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Maz. odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania nowo przyjętej do służby policjantki.
REKLAMA


Te słowa roty ślubowania wypowiada każdy wstępujący do służby policjant. "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...."
Dziś w świetlicy ostrowskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka podczas której funkcjonariuszka złożyła ślubowanie. Jest to ważny dzień dla każdego młodego policjanta,który rozpoczyna służbę. Teraz czeka ją siedmio miesięczny kurs podstawowy w jednej z policyjnych szkół, następnie odbędzie tzw. adaptację zawodową w oddziałach prewencji po czym wróci do jednostki macierzystej gdzie będzie pełnić służbę.
Uroczystość odbyła się z udziałem I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Pawła Antośkiewicz. Po meldunku rozpoczynającym uroczystość, nową funkcjonariuszkę policji przywitał podinsp. Paweł Antośkiewicz, który odebrał ślubowanie. Następnie podczas uroczystości przypomniał znaczenie słów roty ślubowania, które powinny towarzyszyć policjantom podczas ich codziennej służby oraz pogratulował przejścia procesu rekrutacji.

zdj.KPP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" (zdjęcia)

30 lipca 2022, KPP Ostrów Mazowiecka

W dniu 27.07.2022 roku w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologi, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej, dzieci z półkolonii odbywających się na terenie miasta oraz uczestników warsztatów tanecznych w Broku aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas letniego wypoczynku.

Oszukana mieszkanka gminy Małkinia Górna

26 lipca 2022, KPP Ostrów Mazowiecka

Zakupiony przez portal społecznościowy iPhone za tysiąc złotych niestety nie trafił do kupującego i sprawa skończyła się na policji.

Kierowca mający 2,7 promila alkoholu w organizmie zatrzymany

25 lipca 2022, KPP Ostrów Mazowiecka

38-letni mieszkaniec gminy Wąsewo mający 2,7 promila alkoholu w organizmie został zatrzymany przez ostrowskim policjantów na stacji benzynowej.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]