Powstanie oddział zakaźny na terenie ostrowskiego szpitala (zdjęcia)

Dodano: 5 sierpnia 2022 10:05, Autor: Szpital Powiatowy Ostrów Mazowiecka,

500 metrów kwadratowych oddziału szpitalnego dedykowanego pacjentom z chorobami zakaźnymi
REKLAMA
Przez najbliższe miesiące będziemy realizować budowę liczącego ponad 500 metrów kwadratowych oddziału szpitalnego dedykowanego pacjentom z chorobami zakaźnymi, których nie bylibyśmy w stanie leczyć w pozostałych oddziałach naszego Szpitala.

- Realizacja tej inwestycji będzie kosztować niemal 6 milionów złotych oraz wzmocni szpitalną bazę lokalową i leczniczą, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo epidemiologiczne pacjentów i personelu medycznego - wyjaśnia Artur Wnuk, Dyrektor Szpitala w Ostrowi Mazowieckiej. - Po zakończeniu budowy zyskamy kolejne 15 łóżek szpitalnych oraz trzy dodatkowe z przeznaczeniem na leczenie pacjentów w ramach intensywnej terapii.
Realizacja budowy oddziału zakaźnego - zlokalizowanego w bezpośredniej bliskości Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - będzie możliwa dzięki dofinansowaniu środkami rządowymi w kwocie 4,7 milionów złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, które otrzymaliśmy od Wojewody Mazowieckiego. Budowa zostanie zakończona w ekspresowym tempie do końca 2022 roku, ze względu na realizację konstrukcji oddziału w formie kontenerowo - modułowej. Obecnie wykonawca robót budowlanych jest w trakcie wylewania betonowych stóp fundamentowanych, na których zlokalizowana zostanie cała inwestycja.

Ale to nie wszystkie roboty, które ostatnio trwały na terenie Szpitala. Przed kilkoma dniami zakończyło się układanie kostki brukowej na parkingu przed wejściem głównym.

- To kolejny już krok poprawiający infrastrukturę drogową na terenie naszej nieruchomości - dodaje Dyrektor Artur Wnuk. - Środki na pokrycie inwestycji pozyskaliśmy z opłat za parking szpitalny. W zamian poprawiliśmy komfort parkowania, bo udało się przygotować aż 10 dodatkowych miejsc parkingowych.

zdj. Szpital Powiatowy Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Kocyki dla noworodków ostrowskiego szpitala ( zdjęcie)

14 lipca 2022, Starostwo Powiatowe, red. Elżbieta Krajewska

Już czwarty rok Powiat Ostrowski bierze udział w akcji "Witaj na świecie w ostrowskim powiecie"

W Ostrowi odbęda się bezpłatne warsztaty dla przyszłych i młodych rodziców

10 lipca 2022, Elżbieta Krajewska

Jesteś młodym rodzicem albo planujesz niebawem być? Ta propozycja jest dla Ciebie. Na początku sierpnia odbędą się bezpłatne warsztaty. Głównym ich tematem będzie bezpieczeństwo i pierwsza pomoc udzielana niemowlętom.

Już jutro do Ostrowi przyjedzie mammobus

21 czerwca 2022, Anna Augustyniak

W mammobusie będzie można wykonać bezpłatną mammografię w ramach "Programu profilaktyki raka piersi".

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]