Znamy już rywali Sokoła w sezonie 2022/2023

Dodano: 15 sierpnia 2022 12:02, Autor: PZKosz, red. Anna Augustyniak

Pierwsze mecze tego sezonu odbędą się już pod koniec września.
REKLAMA


63 drużyny podzielone na cztery grupy wezmą udział w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2022/2023. Pierwsza kolejka rundy zasadniczej odbędzie się w dniach 24-25 września.

W rozgrywkach wezmą udział:

Grupa A
1. AZS UMK (Toruń) - AZS UMK Transbruk Toruń
2. Fundacja Ogniwo Szczecin - Ogniwo Szczecin
3. KS Księżak (Łowicz) - Księżak Łowicz
4. KS Tarnovia Basket (Tarnowo Podgórne) - Tarnovia Tarnowo Podgórne
5. KSK (Inowrocław) - KSK Ciech Noteć Inowrocław
6. ŁKS KM (Łódź) - ŁKS Coolpack Youth Łódź
7. ŁKS KM (Łódź) - ŁKS Coolpack Łódź
8. MKK Pyra (Poznań) - MKK Pyra Poznań
9. MKK w Gnieźnie - Sklep Polski MKK Gniezno
10. NLO SMS PZKosz Władysławowo - SMS PZKosz Władysławowo
11. Pabianicki Klub Koszykówki 99 (Pabianice) - Profi Sunbud PKK 99 Pabianice
12. Stowarzyszenie Gdyńska Akademia Koszykówki (Gdynia) - GAK Gdynia
13. Stowarzyszenie Miejski Klub Koszykarski Boruta Zgierz - MKK Interon Zgierz
14. Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej (Włocławek) - TKM Włocławek
15. Trefl Sopot SA - Trefl II Sopot
16. Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia - AMW Flota Gdynia

Grupa B
1. Fundacja Akademia Koszykówki Legii Warszawa - Akademia Koszykówki Legii Warszawa
2. Energa Hutnik Koszykówka Koszykówka - Energa Hutnik Koszykówka
3. KB20 Sp. z o.o. - Kolejarz Basket Radom
4. KKS Tur Basket (Bielsk Podlaski) - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski
5. KS Legion (Legionowo) - Legion Legionowo
6. KU AZS UJK (Kielce) - AZS UJK Kielce
7. MKS Ochota (Warszawa) - MKS Ochota Warszawa
8. MKS Znicz Basket Pruszków - Znicz Basket Pruszków
9. PKK Żubry (Białystok) - Żubry Chorten Białystok
10. Sokół Ostrów Mazowiecka - Sokół Ostrów Mazowiecka
11. Stowarzyszenie Hooplife Basketball Lublin - Hooplife Basketball Lublin
12. Towarzystwo Sportowe Koszykówki Roś Pisz - TSK Roś Pisz
13. UKS Probasket Mińsk Mazowiecki - UKS Probasket Mińsk Mazowiecki
14. UKS Trójka (Żyrardów) - UKS Trójka Żyrardów
15. WMSS ISETIA (Warszawa) - Isetia

Grupa C
1. Basket Hills (Bielsko-Biała) - Basket Hills Bielsko-Biała
2. Fundacja Partnerstwo w Sporcie (Kraków) - Niedźwiadki Chemart Przemyśl
3. GTK Gliwice SA - GTK AZS Gliwice
4. Koszykarski Klub Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (Kraków) - KK UR Bozza Kraków
5. KKS Tarnowskie Góry - KKS Ragor Tarnowskie Góry
6. Klub Sportowy AGH Kraków - Oknoplast AZS AGH Kraków
7. Koszykarski Klub Sportowy Mickiewicz w Katowicach - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice
8. KS Cracovia 1906 Kraków - KS Cracovia 1906 Kraków
9. KU AZS PC (Częstochowa) - AZS Częstochowa
10. Miejski Czeladzki Klub Sportowy (Czeladź) - MCKS Czeladź
11. Miejski Koszykarski Klub Sportowy Rybnik - MKKS Rybnik
12. MKS (Dąbrowa Górnicza) - MKS II Dąbrowa Górnicza
13. Rzeszowskie Stowarzyszenie Koszykówki - Stolaro Resovia Rzeszów
14. Stowarzyszenie Akademia Koszykówki Iskra Częstochowa - AK Iskra Częstochowa
15. Towarzystwo Sportowe Wisła (Kraków) - TS Wisła Kraków
16. Tyski Sport SA (Tychy) - GKS Tychy II

Grupa D
1. BC Obra (Kościan) - Basket Club Obra Kościan
2. BM Slam SA Ostrów Wielkopolski - BM Slam Ostrów Wlkp.
3. KK Kangoo Basket (Gorzów Wlkp.) - EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów
4. KKS (Siechnice) - CM Magnolia KKS Siechnice
5. KKS Basket (Żary) - BC Swiss Krono Żary
6. Klub Sportowy Pogoń Prudnik - Pogoń Prudnik
7. Klub Sportowy Sudety Jelenia Góra - KS Sudety Jelenia Góra
8. Koszykarski Klub Oleśnica - Team-Plast KK Oleśnica
9. Miejski Klub Sportowy Nysa Kłodzko - MKS Nysa Kłodzko
10. MKS Sokół (Międzychód) - MKS Sokół Marbo Międzychód
11. SKF KKK Maximus (Kąty Wrocławskie) - Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocł.
12. Stowarzyszenie Koszykówki Młodzieżowej Zastal Zielona Góra - SKM Zastal Zielona Góra
13. Uczniowski Klub Sportowy SP27 (Katowice) - KS 27 Katowice
14. UKS Gimbasket (Wrocław) - Röben Gimbasket Wrocław
15. WKS Śląsk Wrocław - Exact Systems Śląsk Wrocław
16. Wrocławski Klub Koszykówki - WKK II Wrocław

Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A, B, C i D.
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-16 (grupy A, C i D) oraz 9-15 (grupa B), kończą rywalizację w sezonie i zajmują miejsca 33-63 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc). Drużyny, które zajmą dwa ostatnie miejsca w każdej z grup tracą prawo gry w rozgrywkach 2LM.

ETAP 2 - PLAY-OFF

I runda - mecz i rewanż (1-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 w ramach każdej grupy - gospodarzem 1 meczu jest drużyna sklasyfikowana niżej w tabeli.
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie, pokonani zajmują miejsca 17-32 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).

II runda - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 - B4/B5
para 2: C1/C8 - D4/D5
para 3: B1/B8 - A4/A5
para 4: D1/D8 - C4/C5
para 5: A2/A7 - B3/B6
para 6: C2/C7 - D3/D6
para 7: B2/B7 - A3/A6
para 8: D2/D7 - C3/C6
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).

III runda - ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 8
para 10: zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 7
para 11: zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 6
para 12: zwycięzca pary 4 - zwycięzca pary 5
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).

IV runda - półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce).

V runda - finał - mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów

V runda - o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach

Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn.


Terminarz 1. kolejki (24-25.09.2022)

Grupa A
MKK Interon Zgierz - Tarnovia Tarnowo Podgórne
KSK Ciech Noteć Inowrocław - Sklep Polski MKK Gniezno
ŁKS Coolpack Youth Łódź - GAK Gdynia
TKM Włocławek Profi Sunbud - PKK 99 Pabianice
MKK Pyra Poznań - ŁKS Coolpack Łódź
SMS PZKosz Władysławowo - AMW Flota Gdynia
Ogniwo Szczecin - AZS UMK
Księżak Łowicz - Trefl II Sopot

Grupa B
Legion Legionowo - AZS UJK Kielce
Isetia pauza
Hooplife Basketball Lublin - TSK Roś Pisz
Trójka Żyrardów - AK Legia Warszawa
Energa Hutnik Koszykówka - MKS Ochota Warszawa
Sokół Ostrów Mazowiecka - KKS Basket Tur Bielsk Podl.
Kolejarz Basket Radom - Znicz Basket Pruszków
Probasket Mińsk Maz. - Żubry Chorten Białystok

Grupa C
MKS II Dąbrowa Górnicza - Basket Hills Bielsko-Biała
AZS Częstochowa - GTK II Gliwice
Resovia Stolaro Rzeszów - KK UR Bozza Kraków
AK Iskra Częstochowa - MCKS Czeladź
KKS Mickiewicz Romus Katowice - KKS Ragor Tarnowskie Góry
KS Cracovia 1906 Kraków - Oknoplast AZS AGH Kraków
GKS Tychy II - MKKS Rybnik
Niedźwiadki Chemart Przemyśl - TS Wisła Kraków

Grupa D
BC Obra Kościan - SKM Zastal Zielona Góra
KKS CM Magnolia Siechnice - BC Swiss Krono Żary
Pogoń Prudnik Dijo - Maximus Kąty Wroc.
WKK II Wrocław - BM Stal Ostrów Wlkp.
MKS Sokół Międzychód - Team-Plast KK Oleśnica
Röben Gimbasket Wrocław - MKS Nysa Kłodzko
EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów - KS Sudety Jelenia Góra
KS 27 Katowice - Exact Systems Śląsk Wrocław


Zdj. Sokół Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

KS Ostrovia wraca ze Strzegowa tylko z 1 punktem po pechowym remisie 1:1

14 sierpnia 2022, KS Ostrovia, red. Elżbieta Krajewska

Słabo pilnowany kapitan Dawid Wilczewski mijając bramkarza praktycznie wbiegł z piłką do bramki. Kapitan Daniel Gatyński został sfaulowany w polu karnym i wykorzystując jedenastkę doprowadził do wyrównania w 89 minucie

Miejska Biblioteka zaprasza na Autokarowy Rajd Historyczny

11 sierpnia 2022, MBP, red. Anna Augustyniak

Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej i powiatu ostrowskiego mogą wziąć udział w bezpłatnej wycieczce "Szlakiem bojowym żołnierzy ze Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie".

Zmiany kadrowe w ostrowskim Sokole

11 sierpnia 2022, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Anna Augustyniak

W kwietniu ostrowska drużyna koszykówki zakończyła rozgrywki ligowe w sezonie 2021/2022, ostatecznie plasując się w szesnastce najlepszych zespołów w Polsce, a już za niecałe dwa miesiące startuje nowy sezon. Będzie to jednak inny sezon - w Sokole nastąpią bardzo duże zmiany kadrowe.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]